Vakkorama Paper | 7 Adımda: Yüz için pazar ritüeli
5116
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5116,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

7 Adımda: Yüz için pazar ritüeli

 

Brooklyn merkezli cilt salonunun sahibi Melanie Herring, bir skin healer, aynı zamanda bir estetisyen, reiki practitioner’ı ve kendi tabiriyle bir “soul worker”.

 

 

Cildinizin nasıl göründüğü, nasıl hissettiğinin en önemli kanıtı.

 

Yeni bir ritüel kazanmak zor biliyoruz ama Melanie Herring’in önerdiği formülün işlememe ihtimali pek yok. Cildi iyileşmeye açılan bir kapı olarak gören Herring, cilt terapileri ve ritüelleri üzerine kafa yoruyor, stüdyosunda seanslar gerçekleştiriyor. Stres, diyet, uykusuzluk gibi bedeni zorlayan yaşamsal faktörlerin cilt üzerinde yarattığı problemler konusunda bir uzman. Yaklaşımında ise vücudun doğuştan gelen iyileşme yeteneğini kullanmak var.

 

Bir pazar ritüeli kazanarak yüzünüze biraz vakit ayırdıktan sonra kitap/netflix ortamınızda hiç olmadığı kadar iyi hissedeceksiniz. 7 adımlık uygulamada önce arınma, ardından hoş çiçek kokularıyla nem desteği, peeling, masaj ve son dokunuş iksir yağlar var.

 

1- Cildinizi organik bir temizleyici ve ılık suyla arındırın. Nazik bir kumaşla hafifçe kurulayın.

 

2- Nem desteği bu cilt bakım ritüelinin, nakaratı. Yüzünüzü temizledikten sonra organik çiçek suyuyla nemlendirin.

 

3- Aydınlatıcı bir exfoliator edinin ve çiçek suyunu uyguladıktan sonra kurulamadan uygulayın.

 

4- Cildinizdeki arınmış, aydınlanmış ve ferahlamış etkiyi artırmak için bir yüz yağı kullanın.

 

5- Yüz yağını yüzünüze uyguladıktan sonra bir masaj aleti kullanarak ya da ellerinizle yüzünüzdeki kan akışını hareketlendirin.

 

6- Tekrar çiçek suyu uygulayın.

 

7- Şimdi maske zamanı. Pazar ritüeliniz için cilt yapınıza uygun bir maske seçin. Sonbahar aylarında nem desteği sağlayan C vitaminli bir maske kullanabilirsiniz. Maskenin ardından yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın. Pazar ritüelinizi çiçek suyu ve yüz yağınızı uygulayarak noktalayın.

Category
LIFESTYLE