Vakkorama Paper | ART BASEL’in en çok konuşulanları
5227
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5227,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
KÜLTÜR-SANAT

ART BASEL’in en çok konuşulanları


46 yaşındaki Arjantinli heykeltıraş Leandro Erlich’in imzasını taşıyan kumdan araba heykellerin donattığı Miami Beach’ten, Art Basel’den bildiriyoruz. Kumdan kalelerin kumdan arabalar görünümünü yerleştirmenin adı ‘Order of Importance’. Erlich bu işiyle iklim değişikliği gündemi karşısında insanlığın geleceğine ve önceliklerine dikkat çekiyor.

 

Dünyanın dört bir yanından koleksiyoner, tasarımcı, sanatçı ve sanatseverlerin akınına uğrayan etkinlikte 33 ülkeden 269 galeri yer alıyor. En çok konuşulan işlerden biri mizahıyla tanınan İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan’ın imzasını taşıyan duvara bantlı muzlar. Eserin adı ise ‘Comedian’.

Suudi sanatçı Manal AlDowayan’ın kendini iyileştirmeye adadığı serisi ‘Watch Before You Fall’ da yaşadığı ülkedeki toplumsal ve kadın sorunlarına işaret ediyor. Raul de Nieves ve Cajsa von Ziepel’in eserlerinin yer aldığı Company Gallery ise Miami Beach’in son birkaç gündür en çok ziyaret ve ilgi gören standları arasına yerleşti.

 

Bu yıl Miami’nin en çok ses getiren isimlerinden biri de 21 yaşındaki Queens’li sanatçı Kevin Rosa namı diğer Slumpy Kev. Bu yıl ilk kez Art Basel’e katılıyor olsa da, adından söz ettiriyor. Billie Eilish’in kendisinin en büyük hayranlarından olmasıyla gözler üzerinde.

8 Aralık’a kadar Miami Beach’te devam eden etkinlikte özel bir mücevher kutusu gibi tasarlanan sneaker kasası fiyatıyla da ilgi görenler arasında, $ 182.000. Fikrin sahibi Virgil Abloh’un fuarda bir de heykeli daha yer alıyor, adı (tabii ki) “Sculpture”.