Vakkorama Paper | Atına’dan bildiriyoruz: Gagosıan büyük üsse geçiyor
5968
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5968,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
KÜLTÜR-SANAT

Atina’dan bildiriyoruz: Gagosian büyük üsse geçiyor

 

Sanat dünyasının yakın takipte olduğu, Amerika’dan Asya’ya 18 sergileme alanına sahip uluslararası galeri Gagosian, 24 Eylül itibariyle Atina’da yeni adresinde olacak, 22 Anapiron Polemou Sokağı’ndaki yeni mekanıyla daha büyük bir alana yerleşen galeri kapılarını Amerikalı sanatçı Brice Marden’ın “Marbles and Drawings” adlı sergisiyle açmaya hazırlanıyor.

 

Salgın ve yeni normal sanat dünyasını her anlamda olumsuz etkilerken bu yatırım nasıl oldu derseniz, Gagosian’ın Atina direktörü bu mekana geçmelerinde Yunanistan’ın önemli koleksiyonerlere ev sahipliği yapması ve sanat koleksiyonerliğine ilgili gençlerin sayısındaki ciddi artışın rol oynadığını söylüyor.

 

Lirik soyutlama geleneğini kendine koyduğu kurallar, sınırlar ve süreçlerle deneysel bir yaklaşımla ele alarak sürekli olarak geliştiren Brice Marden, minimal ve soyut dışavurumcu sanatında kapsamlı seyahatlerinden ilham alıyor. Bu sergisinde kullandığı mermerler, 1981’den senedir yazları geçirdiği ve stüdyosunun bulunduğu Yunanistan, Hydra adasından çıkma. Bu mermer üzerine işlerinden ve mürekkep çizimlerinden oluşan bir seçki sanatçının son kırk yılda Yunanistan’daki ilk sergisinde bir araya geliyor.

 

Atina’ya hafta sonluk bir kaçamak düşünürseniz, Marbles & Drawing’, 19 Aralık’a dek ziyaret açık.