Vakkorama Paper | Ayın Online Konserleri Ve Festivalleri, Kaçırma!
5701
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5701,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Ayın Online Konserleri Ve Festivalleri, Kaçırma!

 

Nisan’da başlayan online konserler serisine bu ay yeni sürprizler ve festivaller eklendi. Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’de canlı yayınla gerçekleşen Festtogether gibi bahar ve yaz ayları için planlanan pek çok etkinlik dijitale taşınarak tüm dünyanın erişimine açılıyor. Mayıs programlarından derledik.

 

Akbank Caz
Akbank Sanat’ın ‘Evin Caz Hali’ konserleri Cuma akşamları 8’de. 8’inde Serdar Ateşer (gitar), 15’inde Asena Akan (Vokal, Bas), 22 Mayıs’ta piyanoda Uraz Kıvaner ve 29 Mayıs’ta Güç Başar Gülle’ye (gitar), bas’ta Apostolos Sideris eşlik ediyor.

 

 

Social Distancing Festival
Yeni keşifler için, Mart ortasından beri aktif bir biçimde dünyanın farklı yerlerindeki sanat üretimlerini sanal bir çatıyla online’a taşıyan Social Distancing Festival programındaki canlı konserlere de bakmanızı öneririz.


New York Guitar Festival
2020 programı 4-15 Mayıs olarak duyrulan festival çevrimiçi konser serisine dönüştürüldü. Performanslar her gün TSI 23.00’te yayında.

 

Evden bir tıkla kulübe…
Boiler Room kanalı tam gaz online dans, müzik serüvenine bu linkten devam ediyor.

 

11 Mayıs

Bon Jovi, Billy Joel, Mariah Carey ve Sting…
COVID-19 salgını tarafından etkilenen New Yorklulara destek olmak, farkındalık ve fon yaratmak amacıyla ortaya çıkan ‘Rise Up New York!’ performansları akşam 7’de başlıyor. CNBC ve New York şehir istasyonlarından canlı yayınlancak.

 

 

12 Mayıs
Nick Jonas, Kristen Bell ve Kenan Thompson…

Jane Lynch’ın uzaktan host ettiği ‘Hollywood Game Night’ın bu akşamki konukları Bir konser değil belki ama en az bir konser kadar kalabalığı buluşturan nefis bir oyun masası!

 

14 Mayıs

Jazz Foundation of America’nın evsahipliğindeki#TheNewGig, Elvis Costello, SHERYL CROW, Robert Cray, Angelique Kidjo, Jon Batist, Stanley Jordan ve Milton Nascimento gibi müzisyenlerin performanslarını yayınlıyor. Wayne Shorter, Bootsy Collins, Jeffrey Wright, Rosie Perez, Bruce Willis, Danny Glover, Mark Ruffin, Michael Imperioli, ve Steve Schirripa gibi sürpriz isimlerin da katılacağı yayın akşam 8’de (ET) başlıyor.

 

15 Mayıs

Miley Cyrus, The Climb parçasıyla, Facebook ve Instagram’da ortak yayınla gerçekleşecek Class of 2020 mezuniyet kutlamalarında performans sergilemeye hazırlanıyor. Bu törende aynı zamanda bilge Lil Nas X ve Awkwafina gibi isimler ve Oprah Winfrey de bir konuşma yapacak.

 

16 Mayıs

Recharge 2020 Festivali lineup’ında, Tones And I, Missy Higgins, Pierce Brothers and The Jezabels gibi isimler var. Buradan takibe alabilirsiniz: rechargevic.com.au

 

18 Mayıs
Jon Bon Jovi, Dolly Parton, Meryl Streep, ve daha pek çok dev isim ‘A Night Of Covenant House Stars’daki performanslarına hazırlanıyor. Yayın akşam 8’de (ET) başlıyor.

 

21 Mayıs
Delidolu bir eğlence! YılınRed Nose Day Special’ sunumunda kimler yok ki… Blake Shelton, Gwen Stefani, One Republic, Ellie Goulding, Steve Martin and the Steep Canyon Rangers, Sam Smith, James Taylor, Meghan Trainor… Akşam 9’da (ET) NBC’nin YouTube’dan da takip edebileceğiniz canlı yayınında.

 

6 Haziran

Mezuniyetlerin buruk sönük geçmesine kimin gönlü elverir? Geleceğe umut taşıyan bir dizi etkinlik organize edildi. Dear Class of 2020nın merakla beklenen programında Lady Gaga, BTS ve Barack Obama, Alicia Keys, Kelly Rowland ve daha pek çok isim var. Program tüm detaylarıyla 17 Mayıs itibariyle duyrulmaya başlayacak.

Etkinlik bu linkten takip edilebilecek.

 

Category
V/PLAY-MÜZİK