Vakkorama Paper | Biletini al: Haftanın tiyatro ve müzikalleri (20-27 Ocak)
5341
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5341,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Biletini al: Haftanın tiyatro ve müzikalleri (20-27 Ocak)


İstanbul’da tiyatro sahnelerinden Ocak bitmeden görmeniz gereken oyun ve müzikal programları seçtik.

 

20 Ocak


Kral Lear

Shakespeare klasiğinde Kral Lear karakterini Haluk Bilginer sahneye taşıyor. Oyunda rol alan diğer isimlerden bazıları ise Berfu Öngören, Hare Sürel ve Nazlı Bulum. Muharrem Özcan’ın rejisiyle sahnede.

 

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 20.30

 

 

22, 23 Ocak


Ben Varım

Peter Lund’un kaleminden çıkan müzikal oyun, mucize beklemekten nasıl kurtulacağımız üzerine. Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Özkan Ayalp, Tuğrul Tülek ve Yeliz Kuvancı’nın rol aldığı ‘Ben Varım’, umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucizelere tanık olabilirsiniz.

DasDas, 20.30, 30, 31 Ocak’ta da sahnede.

 

 

23 Ocak


Nina – İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti

Matéi Visniec’in imzasını taşıyan metin değişen dünyanın vahşi savaşında üç karakterin yaşadıklarını sahneye taşıyor. Erdal Beşikçioğlu, hem yönetmen hem de oyuncu kadrosunda yer aldığı oyunda sahneyi Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar ile paylaşıyor.

 

Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

 

 

23 ve 25 Ocak


Prudencia Hart ve Bir Tuhaf Dibe Vurma Öyküsü

Dünyanın pek çok ülkede sahnelenen, Royal Lyceum Theatre Edinburgh’un Sanat Yönetmeni olan David Greig’in sevilen oyunu, Murat Daltaban’ın rejisiyle sahnelede. İskoç balatlarını araştıran bir akademisyen olan Prudencia Hart, konferans için İskoç sınırındaki bir kasabaya gider. Konferans bittiğinde İskoçya karlar altındadır. O gece eve dönemeyeceğini anlayan Prudencia kalacağı oteli zorlukla bulur, ancak bu otel herhangi bir otel değildir.

 

DotKanyonda, 21.00

 

25, 26 Ocak

 

İzmir’in Kızları

Müzikli oyunda Gökçe Bahadır, Olgun Toker, Burak Sevinç, Derya Alabora, Parla Şenol, Nihan Büyükağaç ve Seda Akman sahnede. Sezen Aksu şarkılarının eşlik ettiği, Serdar Saatman’ın kaleme aldığı oyunu Gaye Cankaya yönetiyor.

 

Uniq Hall, 25 Ocak, 20.30; 26 Ocak, 17.00

 


26 Ocak


Gerçek

Fransız romancı ve oyun yazarı Florian Zeller’ın eseri, seyircinin algısıyla oynayan bir komedi.

Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder’in rol aldığı ‘Gerçek’, Talimhane Tiyatrosu işbirliğiyle sahnede.

 

Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 16.00 ve 20.30

 

 

27 Ocak

 

Amadeus

Mozart ile Salieri’nin hikayesini anlatan, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan eser 1984’te Milos Forman yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanmıştı. Işıl Kasapoğlu rejisiyle, 12 kişilik bir koroyu ve 10 kişilik canlı orkestrayı sahnede ağırlayan oyunda başrolleri Selçuk Yöntem (Salieri), Okan Bayülgen (Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaşıyor.

 

Uniq Hall, 20.30

 

 

30,31 Ocak


Sesin Resmi

Dot’un bu sezon en çok konuşulan işlerinden Sesin Resmi için biletinizi şimdiden ayırtın.
Dokunaklı bir hikayeyi konu edinen oyun yazmaya olan inancını kaybetmiş oyun yazarıyla resim yaparak kendini hayatın şiddetinden korumaya gayret eden bir erkeğin karşılaşmasını sahneye taşıyor. Oyuncular Esra Bezen Bilgin, Yağız Can Konyalı; yönetmen Mert Öner.

 

30, 31 Ocak, DotKanyonda, 21.00, 50-90 TL, go-dot.org

Category
KÜLTÜR-SANAT