Vakkorama Paper | Biz KALP JR: Şimdiye kadar ki en büyük sergisi
6128
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6128,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Biz KALP JR: Şimdiye kadar ki en büyük sergisi


JR’dan yeni bir sergi geliyor!

 

 

“Yıllar boyunca – sosyal medyanın olmadığı ve bu işi neden yaptığımı bilmediğim zamanlarda bile her şeyi belgelemek için çok uğraştım. Çünkü insanların sokaktaki işler ile nasıl etkileşime geçtiği ve ona nasıl tepki verdiği, işin kendisidir.” diyen ünlü Fransız sanatçı kamusal alanı “hacklediği” insani yönüyle dikkat çeken eserleri aracılığıyla yaşam adına önemli karşılaşmalar vaat ediyor izleyicisine. Londra’da Saatchi Gallery’de sergilenecek ‘JR: Chronicles’ adlı sergi, JR’ın şimdiye kadarki en kapsamlı solo sergisi olacak.

 

2000’den bu yana dünyanın farklı köşelerinde sergilediği sokak sanatı çalışmalarıyla dünya çapında ünlenen JR’ın ürettiği fotoğraf, film ve duvar resimlerinden oluşan bir seçki ‘JR Chronicles’da. Göçmenlik, silah kontrolü gibi konuları masaya yatıran JR, bu serginin bir küçüğünü geçtiğimiz yıl Brooklyn Museum’da açmıştı. Louvre’dan Washington DC’ye, Kudüs’ten Paris’in Montfermeil banliyösüne ve ABD-Meksika sınırına, yaptığı çalışmalar backstage videoların yanı sıra ilk işlerinden görüntülerle, ‘Portrait of a Generation (2004-6) gibi serileri de bir araya geliyor.

 

Sergi, 13 Kasım 2020-9 Şubat 2021 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Detaylar için tıklayın.

 

 

Category
V/LOVE