Vakkorama Paper | Boston’un yeni çağdaş sanat müzesi: MAAM
5515
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5515,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Boston’un yeni çağdaş sanat müzesi: MAAM


MassArt Art Museum (MAAM), Boston’da Şubat’ın son günlerinde kapılarını izleyicisine açtı.

Bir tasarım okulu olan Massachusetts College of Art and Design kompleksi içinde açılan müze, heybetli taş binalar arasına yerleştirilen beyaz panellerle çevrili galeri alanlarına sahip bir çağdaş sanat müzesi olarak tasarlandı, botanik bahçe Isabella Stewart Gardner Müzesi ile de komşu.

 

Müze şu sıralar, açılış sergilerinden biri olan Joana Vasconcelos’un ABD’deki ilk sergisi için yaptığı devasa yerleştirmeleriyle adından söz ettiriyor. Sergi Massachusetts’in özgürlükler konusundaki önemli aktörlerinden, köleliğin yasadışı olmasını sağlayan Elizabeth Mumbet Freeman’a adanmış bir proje, adı Valkyrie Mumbet. Bir diğer sergi video oyunların sanattaki izdüşümlerini masaya yatıran bir grup sergisi Game Changers: Video Games & Contemporary Art ve sanatçı kolektifi Ghost of a Dream’in hayata geçirdiği mekana özgü kaleidoskopik yerleştirme Yesterday Is Here.


2 Ağustos 2020’ye kadar Boston’a yolunuz düşerse kaçırmayın.

Category
SEYAHAT & ŞEHİR