Vakkorama Paper | Bowıe before “Zıggy”: Stardust Efsanesi Doğuyor
6236
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6236,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bowie before “Ziggy”: Stardust Efsanesi Doğuyor

 

İngiliz şair, müzisyen ve oyuncu Johnny Flynn’in Bowie’yi canlandırdığı yapım için geri sayımdayız! ‘Stardust’, 2020 bitmeden ekranlarda.

 

Bowie, 70’lerin başında ABD’ye ayak basmasıyla ‘Ziggy Stardust’ olarak anılmaya başlar. ‘Stardust’ta da Bowie’nin Ziggy personasından önceki bu dönemine sokuluyoruz. Plak şirketiyle ilişkisi, müziğine gelen yorumlar ve daha fazlasının diyaloglarla işlendiği filmde, Bowie’nin o yıllardaki eşi Angie’yi Jena Malone canlandırıyor. Bowie rolünde ise daha önce ‘Vanity Fair’, ‘Les Misérables’ ve genç Albert Einstein’ı canlandırdığı ‘Genius’ gibi diziler, Emma, Cordelia gibi filmlerinden tanıdığımız Johnny Flynn var. Filmin senaryosu Christopher Bell imzalı. Yönetmen koltuğunda ise ‘Death of a President’, ‘I am Slave’ gibi filmleriyle tanınan Gabriel Range oturuyor.

Meraklısına not: Duncan Jones geçtiğimiz günlerde, –Bowie’nin aynı zamanda yönetmen olan oğlu- bu filmin ailenin izni olmadan hayata geçen bir proje olması nedeniyle içinde tek bir Bowie şarkısı olmayan bir Bowie filmi olduğunu Twitter’dan Bowie hayranları ile paylaştı.