Vakkorama Paper | Bu Yaz Müzik Festivallerindeyiz! Part-2
4723
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4723,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bu Yaz Müzik Festivallerindeyiz! Part-2

 

Yazı çoğunlukla şehirde geçirenlerdenseniz, aradığınız eğlence müzik festivallerinde! Hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz, müzik ve dansı kumsala taşıyan programları da ihmal etmedik. Yerel festival takviminde Temmuz’dan Ağustos’a ön plana çıkan 5 etkinlik:

 

1- Festtogether
14 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali gerçekleşiyor. Bob Geldog, mor ve ötesi, UNKLE, Kimbra, Sophie Hunger, Son Feci Bisiklet, Festtogether sahnesinde. Gün boyu ekoloji, geri dönüşüm ve çevre konularında atölye ve panellerin yer aldığı festival için alacağınız biletle, sivil toplum kuruluşlarına destek olabilirsiniz. Biletler için tıklayın.

 

2- Bozcaada Caz Festivali
Destinasyon ve yaz festivali olarak kısa sürede festival gurularının vazgeçilmezleri arasına yerleşen festival, üçüncü yılında 19-21 Temmuz tarihleri arasında açık havada caz, doğaçlama müzik ve sanatseverleri Bozcaada’da buluşturuyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

3- Chill-Out Festival 
İstanbul programının ardından festival ikinci ayağıyla 19-20 Temmuz’da Bodrum, Xuma Yalıkavak’ta. Line-up ve biletler için tıklayın.

 

4- One Love Festival
Gündüz ve gece festivali olarak bu yıl iki mekanda gerçekleşen One Love Festival, 20 Temmuz’da gündüz sahnesi ve etkinleriyle Parkorman ve geceden sabaha uzanan programıyla Volkswagen Arena’da. Years & Years, The Blaze, Michael Kiwanuka, The Black Madonna, Dekmantel Soundsystem, Oh Land, Ezhel, Büyük Ev Ablukada gibi isimlerin yer aldığı line up ve biletler için tıklayın.

 

5-Diynamic
İlk kez 2015’te İstanbul’a uğrayan Hamburg çıkışlı, Solomun’un öncülüğünde gerçekleşen Diynamic Festival, bu yıl Amsterdam, Münih ve Barcelona’nın ardından yeniden İstanbul’da. Solomun, Adriatique, ELAX aka Boyz Noize, Kollektiv Turmstrasse’nin yanı sıra festival line-up’ında Adana Twins, Magdalena, Lehar, Undercatt, Magit Cacoon, Musumeci, Moscoman, Innellea ve Andy Bros gibi isimler var. Diynamic, 3 Ağustos’ta gündüz programı ile Milyon Beach, Kilyos ve gece line-up’ıyla Vokswagen Arena’da. Biletler ve program detayları için tıklayın.

 

Category
V/PLAY-MÜZİK