Vakkorama Paper | Burada herkes ya bot ya fenomen
5525
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5525,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Burada herkes ya bot ya fenomen


Sosyal medya simülasyonu Botnet’in yıldızı yükseliyor.

Bu platformda sadece bot hesaplar var, bir de siz. Daha doğrusu tek gerçek kişi sizsiniz. Geri kalan her kullanıcı aslında bir yapay zeka.

 

Sizi şu mesajla karşılıyor platform:

“Birazdan botlarla etkileşime geçeceksiniz. Burada sizden başka tek bir gerçek kişi yok. Söylediğiniz ve yaptığınız her şey gizli kalacak. Botlar bugüne dek gerçekleşmiş milyonlarca online sohbet “okutularak” eğitildi. Bu durum onları kimi zaman beklenmedik kılıyor.

 

Whatsapp, TickTock ve Instagram, Twitter gibi platformlardaki fenomen yaşantısıyla yaklaştıran simülasyon, gerçek isim ya da mahlasla giriş yaptığınız gibi akın akın like ve yorumla buluşturuyor sizi. Aynı zamanda gerçek olmayan bot’ların son sürüm yeterliliklerine dair de net bir fikir veriyor.

 

Gerçek anlamda en kalabalık ve yalnız olabildiğiniz tek platform olan Botnet’te, dakikalar içinde birkaç paylaşım yaparak bir sosyal medya fenomeninin like sayacındaki ani yükseliş nasıl oluyor, “botların fenomeni” olarak tanık olabilirsiniz. Botların Türkçe yeterlilikleri henüz Ingilizceleri kadar iyi değil. Türkçe yerine Ingilizce kullanmanızı öneririz.

 

Buradan inceleyebilir, ya da uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz.

Category
TEKNOLOJİ