Vakkorama Paper | Burası neresi?!
5532
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5532,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Burası neresi?!


Neredeyse herkesin bir köpeğinin olduğu Tel Aviv, deniz ve plaj keyfine doyuran şehirlerden. Yaz aylarında köpeğiyle seyahat etmeyi sevenler için de muhteşem bir destinasyona dönüşüyor. Şehrin kalbi, 14 kilometre uzunluğundaki plajlarında atıyor.

 

Plajlarında parti ve eğlencenin yanı sıra sörf dalış gibi sporlarla nefes alan Tel Aviv’de, dilediğinizde kafa dinleyebileceğiniz sahiller de var. Eğlencesiyle popüler Gordon ve Frishman şehrin en iyi korunmuş plajlarından. Köpeklilerin tercihi görüntüsüyle renkli plajlar ise Hilton tarafında toplanıyor. Burada yan yana üç farklı plaj bulabilirsiniz, en kuzeydeki köpeklere özel.

 

Metzitzim ya da Old Sheraton adıyla bilinen kumsal daha çok gençlerin takıldığı bir plaj. Tel Aviv’e kadar gelmişken plaj racketball’u oynamadan ya da izlemeden dönmek istemiyorsanız, burada oyuna girebilirsiniz. Dolphinarium ise Drummers festivalinin ve gece kulüplerinin şehirdeki adresi. Bu sahilde müzisyenler, dansçılar ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçileriyle özgür ruhlu, renkli ve hep hareketli bir plaj. Kafa dinlemek için Tel Aviv’deki nefis plaj Banana’yı da saymadan geçmeyelim. Gün batımında nefis manzaralar veren bu sahilin özellikle de güney şeridi bohem, kalabalıktan uzak, sessiz. Dalga ve rüzgar sörfü okulları plajın kuzey kesiminde toplanıyor.

 

Burası gastronomi, müzik ve yaşam kültürüyle harika bir sahil kenti. Plajdan arda kalan vakitte, dünyanın en eski limanlarından ve yerleşimlerinden biri olan, şehrin portakallarıyla ünlü antik yerleşim bölgesi Jaffa tepelerinde gezinebilirsiniz. Rotschild’de Beyaz Şehir unvanını kazandıran bembeyaz evleri görebilir, Neve Tzedek, Florentin gibi farklı mahalle içlerine girerek dört bir tarafa yayılan sokak kültürünü, bölgeye özel yemekler, vintage dükkanlar, kafeler ve duvarlarda graffittilerle tadabilir, Bauhaus mimari örnekleriyle karşılaşabilirsiniz. Gurme yemek pazarı Sarona Market ve sebze meyve pazarı Carmel Pazar’a da gitmeyi ihmal etmeyin.

 

Tel Aviv’de turist olmak, konaklama, kahvaltı, vegan vb. yemek seçenekleri yapılacaklar ve daha fazlası burada.

Category
SEYAHAT & ŞEHİR