Vakkorama Paper | Casus kalkanları açık: Yeni Aston Martın DB5
5786
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5786,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Casus kalkanları açık: Yeni Aston Martin DB5

 

1960’ların ikonik araçlarından James Bond filmlerinin 3.serisi ‘Goldfinger’daki efsanevi Aston Martin DB5 modeli, “Aston Martin DB5 Goldfinger Continuation” adıyla yeniden üretiliyor.

 

Aston Martin ve James Bond filmlerini üreten EON Productions işbirliğiyle hayata geçen projede efsane model 25 adet ve filmdeki gibi sadece ‘Silver Birch’ renginde üretilecek.

 

3,4 milyon dolara satışı başlayan modelin trafiğe çıkışı yasak olsa da bu araba koleksiyonerlerinin hevesini kırmaya elbette yetmiyor.

 

Bond ve sürüş hayranları için efsaneleşen modelin arzu nesnesi görülmesini belirleyen en temel gerekçe, şüphesiz Aston Martin’in özel efekt süpervizörü Chris Corbould OBE ile geliştirilen casus özellikleri.

 

Multimedya sisteminde radar ekranı, ön ve arkada dönen plakalar, arkadan yapay sis dağıtım sistemi, uzaktan kumanda ve koltuk altına gizlenmiş donanımlar gibi filmdeki tüm özellikleri de barındırıyor.

 

 

 

 

 

 

Category
LIFESTYLE