Vakkorama Paper | Cınéma sur l’eau: Sen Nehri Üzerinde Sinema Keyfi
5895
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5895,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
KÜLTÜR-SANAT, LIFESTYLE, SEYAHAT & ŞEHİR

Cinéma sur l’eau: Sen Nehri Üzerinde Sinema Keyfi

 

Berlin’deki sokak sinemaları, İstanbul’da da örnekleri olan parket-seyret gibi açıkhava sinema programlarına paralel olarak Paris’te hayata geçen proje, etkinlikerin formatı Covid-sonrası nasıl değişti, sosyal mesafeye uygun açıkhavada nasıl uyarlamalar yapılabilir sorularına bir yanıt niteliğinde.

 

38 elektrikli bot, ‘cinéma sur l’eau’ açık hava gösterim programı için Sen Nehri’nde buluşuyor. Altı kişilik tekneler aile ya da arkadaş grupları için etkinlik özelinde kiralanabiliyor. Quai de Seine’de de 150 şezlong sinefillere ayrıldı.

 

Senkronize yüzme takımının hikayesini konu edinen ‘Le Grand Bain’ ile ‘A Corona Story’ başlıklı kısa filmin gösterileceği ve sosyal mesafeye uygun sinema keyfi yaşatan program 18 Temmuz’da ilk gösterimin ardından 30 Ağustos’a kadar devam edecek.

 

Daha fazla bilgi için adresiniz https://quefaire.paris.fr/105780/paris-plages-le-cinema-sur-l-eau