Vakkorama Paper | Days ın: #TogetherAtHome Performanslar, Festivaller
5558
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5558,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Days in: #TogetherAtHome Performanslar, Festivaller

 

Müziğin yaydığı iyi enerjiyi kucaklayın.

 

Chris Martin ve daha pek çok sanatçı Corona günlerinde ekranlardan canlı performanslar sergilemeyi sürdürüyor. Takibe almanız gereken kanallar, öneri playlistler, haftanın kaçırmamanız gereken performanslarıyla son günlerin müzik raporu hazır.

 

Haftanın performansları:

 

Kaçıranlar için bir hafta geriden sayarak günümüze gelelim. Keith Urban, Pink, John Legend, Lizzo, Neil Young ve dünyanın dört bir tarafından diğer isimlerin performanslarından ufak bir özeti burada.

Chris Martin’in John Legend’u challenge’a davet ettiği video’yla etkisi yayılan dalga büyüyor. Pink’i evde piyanosuyla ‘To Make You Feel Love’ı seslendirirken dinlediniz mi? Miley Cyrus ise henüz bir konser serisi olarak duyurmasa da Instagram’dan her pazartesi 2.30’da yaptığı Bright Minded yayınıyla adından söz ettiriyor. İkinci bölümde konuğu Demi Levato’ydu.

 

Diplo ile Rhye 13 Mart’ta “Corona Sabbath” mix için evlerinde kayıt başındaydı. Kaçıranlar için videosu burada.

 

 

Diplo bir diğer sürprizini ise Major Lazer ile 15 Mart’ta canlı yayınla sundu. Major Lazer’ın stream ettiği solo mix’ten daha çok ilgi gören bir performans varsa o da ‘A Very Lazer Sunday’ yayınıydı. Diplo, Major Lazer ve en az 10 dansçı! Kaçıranları buraya alalım.

 

Twitter’da ikonik çellist Yo-Yo Ma’nın Bach’ın Cello Suite No.3 performansını kaçıranlar, burada buluşuyor.

 

Keith Urban’ın tek gerçek izleyicisi eşi Nicole Kidman’n dansıyla renk kattığı canlı yayın şovunu, kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz.

Takibe alın:

 


Online Festival


Nashville’li müzisyenler ve organizatörlerin Corona için bir araya getirdiği Virtual Festival’ın ekran başında takip edebildiğiniz sahnesinde, Facebook Live üzerinden gerçekleşen yayınla neredeyse haftanın her gününe bir performans düşüyor.

 

Her akşam 6’da, Christine and the Queens zamanı


Christine “social distancing”ın getirdiği “bıkkınlıkla başa çıkmak için” her akşam yayın yapma kararını alalı bir haftadan fazla oluyor. Konukları olacağına dair de sözü var, takibi bırakmayın.

 

Billboard Live At Home

 

Jojo ile başlayan seride Billboard ünlü müzisyenlerin evinden canlı yayın yapıyor. Şimdiye kadar Luke Bryan, Russell Dickerson, Josh Groban gibi isimlerin programda performans sergilediği seriyi, Facebook kanalından izleyebilirsiniz.

 

Opera ve klasik müzik meraklıları için


Metropolitan Operası internet üzerinden ücretsiz canlı yayın yapıyor.

 

Metopera.org adresinden takibe alın. Berlin ve Viyana Devlet Operası da konser ve performanslarını online yayına alan kurumlar arasında. Berlin’in programını buradan takibe alabilir, Viyana Devlet Opera’nın bale, opera ve performanslarını canlı olarak bu linkten izleyebilirsiniz.

Category
V/PLAY-MÜZİK