Vakkorama Paper | Drone’larla ileri seviye karşılaşmalar
5842
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5842,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Drone’larla ileri seviye karşılaşmalar

 

İnsansız bir hava aracı, insanlığı oldum olası heyecanlandırmış bir fikirdi. Her eve ya da cebe girebilecek bir teknolojiye ulaşması ise drone’larla yepyeni bir devrimi başlattı. Kısa bir süre içerisinde ise yaygınlaşmasıyla, üzerine geliştirilen fikir ve yeni teknolojilerle kullanım alanları çeşitlendi. Çağımızın çekim ve lojistik alanında çığır açan icadı salgın döneminde tüm bu özelliklerinin yanına alınan tedbirlerin uygulanmasına yardımcı; sokak gözetimi, ateş ölçer, eşya taşıma, dezenfektan uygulaması gibi birçok gerekli durumda yardım sağlayan bir teknolojik araç haline geldi. Arjantin’de inşaatına başlanan salgın hastanelerinin yapımında kullanıldı.

 

Karantinada sokağa çıkma yasaklarında ve alınan tedbirleri ihlal edenlerin tespiti, kentlerin denetimi, gerekli duyuruların yapılması, ısı ölçümü, evden çıkamayanlara ilaç tedariği, geniş alanlara dezenfekte ilaçların uygulanması gibi pek çok kurtarıcı görev eden drone’ların ilerleyen dönemlerde yaşamın çok daha merkezinde, vazgeçilmez bir yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Vakkorama koleksiyonunda bulunan Trello Drone, kamera özellikli drone’lar liginin en iyilerinden. Teknoloji devi DJI’ın geliştirdiği model, batarya ve pervaneler dahil 80 gram ağırlığında. Uçuş menzili 100 metre ve menzil bulucu, barometer, görüntüleme sistemi, 2.4 GHz, wifi ile 5 MP kamera ve 720p canlı görüntü özelliklerine sahip.