Vakkorama Paper | Elektrikli bisikletlerin gücü adına
4459
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4459,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Elektrikli bisikletlerin gücü adına

 

Bazı şehirlerın bisiklet için rüya şehirler olduğu bir gerçek. Bu rüyaya inanan şehirlerin sayısında ise ciddi bir artış var. Dünyanın iki teker haritasını genişleten çevreci gelişmeler yaygınlaşıyor. Geliştirilen teknolojiler sayesinde artık tek parça ile bisikletinizi elektrikli bisiklete dönüştürebiliyor, elektrikli bisikletinizle yokuşları dert etmeden pedal çevirebiliyorsunuz. CLIP, Herhangi bir bisikleti elektronik bisiklete dönüştüren, sırt çantasında taşıyabileceğiniz elektrikli bir motor. Benzer bir diğer e-motor markası Semcon, teker olarak ise GeoOrbital son teknoloji ürünler tasarlıyor. Xiaomi, HIMO alt markası altında çıkardığı elektrikli bisiklet modellerine bir yenisini ekledi.

 

Her gün daha fazla bisikletliyle karşılaşıyor olmamızda kimi paylaşım platformlarının ve girişimlerin de payı büyük. Türkiye’de de Bizero gibi elektrikli bisikletleri üniversite kampüslerinde paylaşıma açan girişimler var.

 

Vakkorama seçkisinde yer alan Enik Bikes’ın Alman teknolojisine sahip, elektrik destekli katlanabilir bisikletleri ile Avrupa’da da sık karşılaşıyoruz. Şehir gezginleri için eğlenceli bir teknoloji sunan markanın geçmişi kurucusu Emil Niklas ile 1922’ye dayanıyor. O yıl bir bisiklet fabrikasında eğitim almasıyla başlayan Niklas’ın bisiklet yolculuğu, açtığı bisiklet tamir dükkanını üretim tesisine dönüştürmesiyle 1942 yılında isminin baş harflerinden Enik Bikes adını alıyor. 1970 yılında bir milyonuncu bisikletini satan marka 2016 sonbaharından bu yana macerasına yenilikçi, modern ve neşeli katlanabilir elektrikli bisikletleri üreterek sürdürüyor.