Vakkorama Paper | End of Summer: İzlenecek Yeni Neler Var?
6057
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6057,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

End of Summer: İzlenecek Yeni Neler Var?

 

Call Me By Your Name ile hayran kitlesini genişleten, sevilen yönetmenin Luca Guadagnino’nun yeni dizisi: We Are Who We Are (14 Eylül’de başlıyor) Martin Scorsese’nin kızı Francesca Scorsese’nin yanı sıra, Chloë Sevigny, Alice Braga, Tom Mercier, Spence Moore II, Kid Cudi, Faith Alabi gibi yıldızların rol aldığı dizi, İtalya’daki Amerikan askeri üssünde aileleriyle yaşayan iki gencin hikayelerine dalış yapıyor. Görüntü yönetmeni ise Ruben Östlund imzalı Force Majeure ve The Square gibi çarpıcı görsellikleriyle iz bırakan filmlerinden hatırlayacağınız Fredrik Wenzeş.

 

8 bölümlük mini diziyi izlemek için sabırsızlanıyoruz!

 

 

 

Vizyona-gösterime giren ve girecek dört gözle beklenen diğer yeni yapımlar:

 

Sonbahara geçişte kışlıkları çıkarmeyla başlayan ev düzenleme ritüelinize bu yıl sıradışı bir “edit” yapmak isterseniz ‘Get Organised’ with The Home Edit, Netflix’te sizi bekler. Size eşlik edecekler: Reese Witherspoon, Rachel Zoe, Neil Patrick Harris… epsini saymayalım sürprizi kaçmasın.

 

Mutlaka izlemeniz gereken, belgesel ve paralelinde film gibi bir hikayenin iç içe geçtiği nefis bir yapım: The Social Dilemma. Sosyal medyaya dair kulak arkası ettiğimiz, çok da önemsemediğimiz kullanıcı sözleşmeleri, uygulamalarda izin verdiğimiz konular, sürekli online kalma isteğimiz… Hepsine farklı bir yerden bakma zamanı. Daha doğrusu içeriden. Tristan Harris gibi Google, Facebook, Twitter, Pinterest gibi şirketlerin eski yöneticileri, çalışanları gidişatın ne kadar kötü olduğuna dair farkındalık uyandırmaya çalışıyor. Netflix’te izleyebilirsiniz.

 

Sinefiller için Mubi’nin Eylül seçkisinde;

 

Klasiklerde bir Federico Fellini seçkisi, Kieslowski yapımı Veronique’in İkili Yaşamı, Godard filmi ‘Hayatını Yaşamak’, 2013 Türkiye yapımı olan Hakkı Kurtuluş filmi ‘Gözümün Nuru’, diyalog içermeyen muhteşem yapıt ‘Baraka’, Portekizli auteur Joao Nicolau’dan bir müzikal komedi, büyüleyici bir büyüme hikayesi ‘Anbessa’ ve daha pek çok festival filmi var.

 

 

Vizyonda! Radyoaktif – İki dalda Nobel Ödülüne layık görülen tek bilim insanı olan Marie Curie’nin hikayesi. Oscar adayı Marjane Satrapi’den ‘Persepolis’ ile ünlenen Oscar adayı Marjane Satrapi’nin yönetmenliğinde, başrolde  Rosamund Pike, Curie’nin çalışmalarının, dönüştürücü etkileri ve tehlikeli yan ürünleriyle 20. yüzyıla ve hayatlarımıza nasıl şekil verdiğini cesur bir tasvirle anlatıyor.

 

İzlemek için sabırsızlanıyoruz! 18 Eylül’de vizyonda.

 


Wonder Woman 1984-
Gal Gadot’un süperkahramanı canlandırdığı Wonder Woman 1984, Diana Prince’in varlıklı iş insanı Max Lord ve çizgi romanlardaki önemli düşmanlarından Cheetah’a karşı mücadelesini anlatıyor. 2 Ekim’de vizyonda.

 

 

Category
KÜLTÜR-SANAT