Vakkorama Paper | Etkinlik takvimi (1-7 Temmuz)
5846
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5846,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Etkinlik takvimi (1-7 Temmuz)

 

Yazı her nerede karşılıyorsanız karşılayın, konserler, yeni diziler, filmler, seriler, hobi/merak ve uğraşlarınız için canlı yayınlar, sergiler ve daha pek çok etkinlik telefonunuzla cebinizde. Temmuz’un ilk haftası için takviminize almak, göz atmak isteyebileceğiniz online ve açılan müzelerle mekanlarda görülebilecek etkinlikleri derledik…

 

Sanat – Yeni normale geçiş sürecinde yeniden ziyarete açılan sergiler:

İstanbul Modern – ‘Pandemi Günlerinde Fotoğraf’
43 sanatçı, pandemi günlerinde gerçekleştirdiği yeni çalışmalarını 15 Kasım tarihine kadar çevrimiçi platformlardan sunuyor.

 

Borusan Contemporary – ‘Bill Viola: Geçici’
Video sanatının öncülerinden Bill Viola’nın İstanbul’daki ilk sergisini 13 Eylül tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Galeri Nev – İnci Eviner / ‘Kalanlar, Geri Dönenler ve İmalar’
Eviner’ın görsel diliyle zihinsel düşüncelerinin buluşmasının yarattığı özerk sistemi 19 Eylül tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Art On İstanbul – ‘Ebedi Yaz’
24 sanatçının yer aldığı, zor geçen bir kışın ve fark edilemeyen bir sonbaharın ardından ödül gibi gelen yaz mevsimine vurgu yapan karma sergiyi 29 Ağustos tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Tiyatro – Salonlarıyla buluşmayı özleyenlere
İstanbul Tiyatro Festivali’nin ilk belgesel yapımı olan, Haldun Taner’in yaşamından, kitaplarından, oyunlarından kesitler sunan “Ve Perde!”yi İKSV’nin YouTube hesabından izleyebilirsiniz.

 

Tasarım – Bugün, dün ve yarın: Tasarımın geleceğinde bizi neler bekliyor?
Haziran sonunda başlayan ‘Tasarım Bienali Sohbetleri’ İKSV podcast serisinin Temmuz programında;

 

1 Temmuz Çarşamba – Judith Seng “Rol Yapan Nesneler VII – Akışkan Ölçüler Okulu”
var.

 

8 Temmuz Çarşamba günü Camilo Oliveira “An I: Dijital Benliğimle Konuşmak’ ile dijitalleşme ivmelenirken, sosyalleşmenin azalmasıyla insanların kendileriyle konuşma pratiklerini artırdığı günümüz dünyasını ele alacak. Programın devamında, 15 Temmuz Çarşamba günü, Emre Arolat bienalin mirasını, yerel ve küresel tartışmaları sorgulayacak.

 

Arabada Sinema/Konser: Park Et Seyret
Yazlık sinema/konser programlarında –sosyal mesafeye uygun- nostaljik seyir keyfi İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi’nde. Yenikapıda bulunan Sertab Erener konseriyle (3 Temmuz) start alan film seçkisinde Temmuz’un ilk günlerinde Aile Arasında (5 Temmuz), Joker (6 Temmuz) var. 11 Temmuz’da ise Büyük Ev Ablukada konseri var, şimdiden yerinizi ayırtmak isteyebilirsiniz.

 

Mutfak meraklılarına, evdeki tarif defterlerini yenileme zamanı:
MSA’nın eğitimlerinde Temmuz’un ilk haftasında en sevilen yemeklerin tariflerin paylaşıldığı pratik eğitimler var: Vazgeçemediklerimiz (1 Temmuz), Burger & Fries (3 Temmuz), Etler 4×4 (4Temmuz), Cheesecake’ler (4 Temmuz) ve Sushi (5 Temmuz) var. Programlar hakkında ayrıntılı bilgi ve detaylar için tıklayın.

Category
V/PLAY-MÜZİK