Vakkorama Paper | Evden dansa davet
5608
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5608,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Evden Dansa Davet

 

Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde “normalden uzak” hissetmek hayli sıradanlaştı. Konsantre olmakta, verimli çalışmakta, iyi hissetmekte, egzersiz yapmakta zorlanmak da bu sürecin olağan bir parçası haline geldi, herkesin günlük yaşantısını etkiliyor.

 

Meditasyon ya da yoganın iyileştirici etkisi tartışılmaz ancak dans da tek başına yeterince iyi bir “motivator”.

 

Biraz esnemek, kas ağrılarınızı hafifletmek için, aldığınız kilolarla mücadele, yüksek enerji, pozitif duygular ya da hafta sonları gece kulüp programları yerine koyacağınız birkaç dans seansı, neden olmasın?

 

Happy souls: Pick Your Dance Routine

 

POPSUGAR’ın harekete geçiren YouTube kanalı POPSUGAR Fitness’dan dilediğiniz dansı seçin. Dance FitSugar, farklı türlerden pek çok koreografi ve etüd sunuyor. Latin, Hip-hop, cardio, düşük ya da yüksek tempolu 5, 15, 20 ya da 30 dakikalık seanslar…

 

Tik Tok’taki dans challenge’larına hayransanız, DancePlug yeni favoriniz olmaya aday. Yeni koreografiler öğrenebileceğiniz platformda, dans adımlarını öğrenmek ve takip etmek kolay ve eğlenceli. Lirik danstan baleye, cazdan modern dansa farklı seviyelere uygun geliştirilmiş etüdler var.

 

Steezy ile salonunuzu bir dans salonuna çevirmeniz an meselesi. Eğitmenini seç, seviyeni ve istediğin hızı seç, kendini sanki bir dans stüdyosunda aynanın karşısındaymış gibi eğitmenle birlikte hareketleri yaparken ekrandan izle… Yedi günlük bir programın ardından dans yeni tutkunuz olursa şaşırmayın.

 

Happy Feet: Tap Dance


Komşularınızın buna bir itirazı olmayacaksa, yeni neşe kaynağınız Operation: Tap olabilir. Tap dance‘in yıldızları Anthony Morigerato, Ayodele Casel ve Mike Minery tarafından kurulan platform, her Salı’ya koydukları challenge’lar, video dersler ve kamera arkası görüntülerle bir dansçısının günlüğü gibi.

 

Strecth Your Limits: Ballet 


The Ballet Coach
olarak da tanınan Sarah De-Feu’nun haftada yaş gruplarına göre ayırdığı programlarında vücudunuzu esneterek kaslarınızı ve duruşunuzu güçlendirebilirsiniz.

 

Broche Balletcanlı dersleri, video’lar üzerinden takip edebileceğiniz etüdleri, duruş ve esneme için püf noktaları gibi zengin bir programla karşınızda.

 

Kathryn MorganNew York City Ballet’nin baş balerini. Hedefe yönelik egzersizler, 300’ün üzerinde video ders ile evinize konuk olmaya hazır.

Category
V/LOVE