Vakkorama Paper | Eve sığdırabildiklerimiz: Katalog
5926
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5926,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Eve sığdırabildiklerimiz: Katalog

 

Bir alanı kişisel mekana dönüştüren objeler nelerdir? Kişisel alanınızda ne kadar nesne var, onlarla ilişkileriniz ne düzeyde, kullanma sıklığınız neler? Eşyaların hayatımızdaki önemi nedir? Değerli eşyalar listeniz ne kadar kalabalık? Yangında ilk kurtarılacaklar listenizde neler var? Sahip olduğunuz kişisel eşyalarınızda bir renk pattern’i var mı?

 

Belçikalı fotoğrafçı Barbara Iweins’in kendine dönerek bu soruların izini sürdüğü yeni fotoğraf serisi ‘Katalog’ evinde bulunan ve sahibi olduğu 10,532 nesnenin fotoğraflarından oluşuyor. Bu koleksiyona evin sabit parçaları hariç lego parçalarından bilyelere, oyuncak bebek ve biblolardan, mutfak ve temizlik malzemelerine Iwenis’in gerekli gereksiz sahip olduğu her şey dahil.

 

Hayatı boyunca yaptığı tüm tüketimi bu katalogla kayıt altına alan Iwenis projeyi haftada 15 saat çekim yaparak iki yılda tamamladı.

 

Projenin websitesinden tüketim alışkanlıklarımıza, sosyal medya ve toplayıcılık takıntılarına dair çarpıcı verilere ulaşabilir ve kataloğun tamamını görüntüleyebilirsiniz.

 

Category
V/LOVE