Vakkorama Paper | Fenomen App: Bumble’da söz kadınların!
5886
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5886,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Fenomen App: Bumble’da söz kadınların!

 

Virtual Date’e ya da yeni arkadaşlıklara var mısınız?

 

2020’lerin ‘en iyi online arkadaşlık ve dating uygulamalarından biri, 100 milyonun üzerinde kullanıcısı ve kadınlara söz veren yaklaşımıyla Tinder’i sollayan yeni nesil app Bumble, 2014’te yayına girdi.

 

Bir yıl kadar önce ilk Sharon Stone’un hesabını engellemesiyle gündeme gelmişti. Sharon Stone takipçileriyle twitter üzerinden engellendiği bilgisini paylaşmış, bu duruma uygulamadaki kullanıcıların ‘Sharon Stone, gerçekten mi? O da mı burada? Bu gerçek olamaz’ geri bildirimlerine sebep olmuştu.

 

Tinder’ın eski pazarlama direktörü Whitney Wolfe Hard’un öncülüğünde erkek egemenliğindeki benzer uygulamaların aksine kadınların söz sahibi olduğu bir uygulama olarak geliştirilen Bumble’ın Tinder’dan en belirleyici farkı, ilk mesajı göndererek sohbeti başlatanlar sadece kadınlar olabiliyor. Öte yandan video görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Araştırmalara göre Bumble üzerinden başlayan arkadaşlıkların evliliğe terfi edenlerinin de sayısı oldukça yüksek.

 

Hard ile yeni yönetim kadrosu, bu hafta yaptığı açıklamayla Badoo isimli bir kardeş uygulamalarını da Bumble ile birlikte geliştireceklerini ve yeni dönem için yenilikçi pek çok fikri hayata geçireceklerini duyurdu. Bumble ile Badoo’nun toplamda 600 milyon kullanıcısı bulunuyor.

 

Telefonunuza indirmek ve keşfetmek için:

 

Bumble
ioS için
https://apps.apple.com/us/app/bumble-matches-chats-dating/id930441707
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bumble.app&hl=tr


Badoo

ioS için https://apps.apple.com/us/app/badoo-dating-chats-friends/id351331194
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.badoo.mobile

Category
TEKNOLOJİ