Vakkorama Paper | Geleceğin televizyonu bu mu? 
5346
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5346,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Geleceğin televizyonu bu mu? 

 

Millenial neslin alışkanlıklarıyla icatlar ve yaklaşımlar da şekil değiştiriyor. Piyasaya giren yeni dikey de kullanılabilen televizyonlar, IgTV gibi dikey formatta üretilen içeriklerin daha iyi deneyimlenebilmesi için üretildi.

 

İlk bakışta evinizin salonunda duran dev bi telefon gibi görünen Sero TV örneğin, dilediğinizde dik konuma getirebildiğiniz yeni nesil bir televizyon. Doksan derece dönebilen ekranıyla 4K yani 3840 x 2180 piksel çözünürlük sunan Sero, aynı zamanda 60 watta kadar çıkabilen, 4.1 ses sistemi donanımına sahip. Eski kafa kumandalar ise yerini bu teknolojide sesli asistanlara bırakıyor.

 

Fikrin arkasındaki teknoloji devinin Samsung olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. CES 2020 kapsamında bu modeli global pazarda satışa çıkaracağını duyurdu. Dikey televizyonlar beklendiği gibi Z kuşağına hitap ederek televizyon piyasasını tamamen değiştirecek mi, yoksa eski alışkanlıklarımız sürecek mi, meraktayız. Bekleyip, hep birlikte göreceğiz.

 

Category
TEKNOLOJİ