Vakkorama Paper | Gelecek böyle bir şey mi? Cybertruck ve Ötesi
5205
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5205,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Gelecek böyle bir şey mi? Cybertruck ve Ötesi

 

Blade Runner’ı hatırlıyor musunuz? Geleceği anlatan, 1982 yapımı kültlerin kültü bu filmin açılışında ne yazıyordu? Los Angeles, Kasım, 2019. Ve o tarih geldi, Kasım 2019’da Los Angeles’da bir sahneye çıkıp geleceğin otomobilini tanıtan kişi, Elon Musk oldu.

 

Tesla’nın düzenlediği etkinlikte sahneye çıkan ve yıllardan beri pickup’ların birbirleriyle aynı göründüğünü, hatta üzerlerinden logolarını söksek ayırt bile edilemeyeceklerini söyleyen Elon Musk, bu aracı yeni ismini de açıkladı: Cybertruck. Belki de DeLorean’dan beri (yine eskilere gittik, ama bu kez 1985’e ve Back to the Future’a) yapılmış en aykırı otomobil tasarımı Tesla Cybertruck, elbette çağımızın aykırı ve vizyoner insanının imzasını taşıyor. Her ne kadar tanıtım sırasındaki dayanıklılık gösterisinde camları kırılsa, tasarımı hakkında olumsuz eleştiriler çoğunlukta olsa da Cybertruck şimdiden 250 bine yakın ön sipariş almış bulunuyor.

 

Bir spor otomobilin performansını, modern bir pickup tasarımıyla bir araya getiren Cybertruck, köşeli ve keskin hatlarıyla dikkat çekiyor. 0’dan 60 kilometre/saat hıza üç saniyede çıkabilecek ve üretimine 2021 yılının sonlarında başlanması planlanan otomobil, aynı zamanda içinde bir ATV de barındırıyor.