Vakkorama Paper | Gerçek hayattan dijitale: Kopyala, yapıştır
5725
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5725,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Gerçek hayattan dijitale: Kopyala, yapıştır


Hayatı dijitale aktarma ve adapte etme çabalarından yeni uğraşlar ve icatlar doğuyor. Son on yılda inanılmaz yol kat edilen Artırılmış Gerçeklik teknolojisi, açık kaynaklı kodlar, bu arayışların şüphesiz en büyük kurtarıcısı.

 

Fransız tasarımcı ve yazılımcı Cyril Diagne’in hayata geçirdiği AR Cut & Paste uygulaması evinizde etrafınızı saran gerçek nesnelerin fotoğrafını çekerek, objeleri kesip saniyeler içinde dijital ortama kopyalayabilmenize olanak sağlıyor. Kes, kopyala ve yapıştır özelliğiyle bu imajları Photoshop’a aktarabiliyorsunuz. İlk etapta daha çok tasarımcıların iş görecek bir icat gibi görünse de, eklenecek yeni özelliklerle aslında çok farklı ihtiyaçlara karşılık verebilecek şekilde geliştirilmeye müsait, faydalı ve çalıştıkça “öğrenen” bir uygulama. Sadece eğlencesine, kolaj yapmak, ev dekorasyonunuz için fikirler geliştirmek için ya da daha bilerce yaratıcı fikri ateşleyecek bir yardımcı olarak kullanabilirsiniz.

 

Açık kaynaklı kodla çalışan AR Cut & Paste hakkında daha fazla bilgi almak ve telefonunuza indirmek için tıklayın.

Category
TEKNOLOJİ