Vakkorama Paper | Haftalık sahne raporu (1-8 Eylül)
4886
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4886,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (1-8 Eylül)

 

Klasik müzik’ten hiphop’a, DJ etkinliklerinden teraslarda yazın son günlerinin tadını çıkarabileceğini İstanbul Rooftop Festival’a Eylül’ün ilk haftasında dikkat çeken programları derledik.

 

Tech N9ne ve Ceza

 

Yeraltı hip-hop’ının Amerika’da en büyük isimlerinden Tech N9ne ile aynı zamanda bir düeti bulunan Ceza bugün aynı sahnede buluşuyor.

1 Eylül Pazar, Masquerade Club, 23.00

 

Kovacs

 

Sharon Kovacks, üç günlük sahne programıyla şehre geliyor!

 

Nina Simone gibi soul’un efsane isimlerinden devraldığı geleneği, sıra dışı bir imajla sürdüren Kovacs, 2015 tarihli ilk albümü ‘Shades of Black’ten bu yana gündemimizde.

 

Onu sahnede canlı görmek muhteşem olacak!

 

2 Eylül Pazartesi, 4 Eylül Çarşamba ve 5 Eylül Perşembe, Zorlu PSM Studio, 21.30

 

Stabat Mater, Pergolesi

 

Klasik müzik severleri buluşturan Bachçede Festival serisinin son konserlerinden biri, özel bir eseri sahneye taşıyor. Giovanni Battista Pergolesi’nin 1736’da kaleme aldığı ‘Stabat Mater’i, klavsende İklim Tamkan, vokallerde soprano Nihan İnan ve mezzosoprano Senem Demircioğlu icra ediyor.

 

3 Eylül Salı, SSM Fıstıklı Teras, 20.30

 

Nina Kraviz

 

Elektronik müzik sahnesinin günümüzdeki en havalı ve yetenekli isimlerinden biri Nina Kraviz.

 

Acid’ten teknoya, trance’den dark wave’e uzanan nefis setlerinden biriyle yeniden İstanbul’da.

 

6 Eylül Cuma, Volkswagen Arena, 23.00, biletler için bugece.co

 

Anathema

 

İlk olarak doom metal icra ederek 30 yıl önce çıktığı müzik yolculuğunda yıllar içinde bir tür romantik progresif rock’a dümen kıran İngiliz ekip Anathema, rutin Türkiye turnesinde yine İstanbul’u es geçmiyor. Bu konserin bir özelliği de çalınacak parçaların grubun hayranları tarafından belirlenecek olması.

 

 

7 Eylül Cumartesi, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 21.00

 

Sarah Chang

 

Brahms, Sibelius, Çaykovski gibi büyük bestecilerin eserlerini inanılmaz bir yetkinlikle seslendiren, klasik müziğin modern yıldızlarından biri Sarah Chang. Kariyeri boyunca kemanı eline aldığı anda hep zamanı durdurmayı bildi. Bu kez Aya İrini’nin tarihi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

 

7 Eylül, Aya İrini Müzesi, 20.30

 

İstanbul Rooftop Festival

 

Dördüncü yaşını kutlayan İstanbul Rooftop Festival’da bu yıl Dole & Kom, Jake the Rapper, Floyd Lavine, ve Anatolian Sessions gibi 40’ın üzerinde isim sahne alıyor.  Kokteyl ve gastronomi atölyelerinin yanı sıra uçurtma yapımı, yoga aktivitelerinin de yer aldığı festival W Hotel-Secret Garden, Nest, Çırağan-The 47, Anton Peran, Swissôtel The Bosphorus, Klein Garten, Mentha, Skybar, Barceló Otel-B. Heaven Roof, Klein ve Flamme ile şehrin teraslı mekanlarına yayılıyor.

 

Ayrıntılar için festivalin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

 

7 Eylül Cumartesi, Çeşitli mekanlar, etkinlikler 14.00 itibariyle start alıyor.

 

Category
V/PLAY-MÜZİK