Vakkorama Paper | Haftalık sahne raporu (10-19 Ocak)
5321
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5321,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (10-19 Ocak)

 

İstanbul’da yılın ilk günlerinin dikkat çeken müzikal, parti, performans ve gösterimlerden bir derleme.

 

10 Ocak Cuma

 

 

Tube & Berger + Tim Engelhardt

House müziğin en sıkı temsilvilerinden Tube & Berger, Tomorrowland, The LAB NYC gibi sahnelerinin ardından 2020 açılışı için Istanbul’da. Elektronik müzik hayranıysanız bu partiyi takviminize alın.

 

MODULE, 22.00, ayrıntılar ve biletler için bugece.co

 

 

Untamed II: Vladimir Dubyshkin

2020’nin ilk etkinliğinde RX Istanbul’un DJ kabininde tekno serverleri Untamed serisinin ikinci etkinliğinde Vladimir Dubyshkin karşılıyor. Dubyshkin, geçtiğimiz yıl Nina Kraviz’in label’ından yayınladığı Cheerful Pessimist ile techno sahnesine güçlü bir giriş yapmıştı.

RX IStanbul, 22.00

 

 

Balkan Wedding Party No.3 by Kolektif İstanbul

Balkan müzikleriyle dans pistinde bir gece geçirmek istiyorsanız bu Cuma adresiniz Babylon olsun. Montreux Caz Festivali, The Low Festival gibi uluslararası festival programlarında ilgiyle takip edilen performanslar sergileyen topluluk Balkan müziğiyle punk, caz ve elektronik sesleri harmanlıyor.

Babylon, 22.30

 

10-11 Ocak Cuma/Cumartesi

 

 

Aşkın Arsunan & Blue Print

Caz standartları ve Latin caz aranjmanları iki akşam üst üste, Zorlu PSM Touché sahnesinde.

 

21.30

 

11 Ocak Cumartesi

 

 

Joyhauser

Belçika’nın kulüplerinin aranan isimlerinden Joyhauser, büyüleyici ve melankolik seslerin eşlik ettiği raw techno setleriyle bir kez daha Istanbul’da. Joyhauser’in heyecan verici yükseliş grafiği, Tomorrowland, Awakenings gibi elektronik müziğin öncü festivallerindeki sahnelerindeki performanslarıyla devam ediyor. Haftanın partisi 23.30’da Zorlu’da start alıyor.

 

Zorlu PSM, %100 Studio, 23.30

 

 

Jeremy Olander

Progresif house ve teknoya yeni bir soluk kazandıran Jeremy Olander, sofistike ve eğlenceli DJ seti için 23.00’de kabine geçiyor.

 

RX, 23.00, ayrıntılı bilgi için bkz. Bugece.co

 

 

Turkish Psychedelia Night: BaBa ZuLa & Fakı Baba

Türkiye’nin en özgün psychedelic ekiplerinden efsane BaBa ZuLa ve 2007’den bu yana funk-retro ve trip-hop türlerini günümüz müziğiyle yorumlayan Fakı Baba sahnede.

 

Babylon, 22.30

 

 

Crypto presents Sinisa Tamamovic
Bosna Hersek’in dans pistlerine en sıkı armağanı Sinisa Tamamovic, Suma Han’da bu Cumartesi gecesini ateşliyor.

Suma Han, 23.00

 

 

13 Ocak Pazartesi

 

ÇEV Sanat Genç Yetenekler Konseri

Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından 2009 yılında başlatılan, Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil’in sanat kurulunda yer aldığı genç yeteneklere destek projesinden bu akşam üstün yetenekli genç müzisyenler ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde sahne alıyor.

 

Turkcell Sahnesi, 20.30

 

 

15 Ocak Çarşamba

 


Muzaların Türküsü

Zeugma Antik Kenti’nde bulunan Muzalar Evi’ndeki dokuz esin perisinin resmedildiği mozaikten ilhamla, Cem Adrian, Feryal Öney sahnede bir araya geliyor. Zeugma yöresinin türküleri Batı müziğinin melodileri ile buluşuyor.

 

İş Sanat, 20.30

 

 

Rhytmic Hands

Bu akşam Zorlu Touché’de piyano ve perküsyonun muhteşem buluşması var. Küba’nın en önemli davulcuları William Cardoso, Adrian Gustavo ve Aleixi Contreras’ın Küba’nun ruhunu Emir Ersoy eşliğinde sahneye taşıyor.

 

Zorlu PSM Touché, 21.30

 

 

17 Ocak Cuma

 

 

Coyu
Elektronik müziğin sevilen plak şirketlerinden Suara’nın yaratıcısı, DJ ve prodüktör COYU, Sonar Festival’daki setlerinden Pacha Ibiza kulbünün resident DJ’liğine, dünyada electronica ve techno’nun en üretken isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Bu akşam RX IStanbul’un konuğu.

 

RX IStanbul, 23.00

 

Blond:ish
DJ personasını Hosue’un esnek kurallı özgür dünyası üzerine inşa eden Kanadalı DJ ve prodüktör Vivie-Ann Bakos, 2019 itibariyle yolculuğunu tek kişi Blond:ish olarak sürdürüyor. Müthiş bir enerji bulutu olarak bu akşam Suma Han’da DJ kabinine sızıyor.

 

Suma Han, 23.00

 

Ayyuka

Son albümleri ‘Maslak Halayı’nı 2019 sonbaharında yayınlayan Ayyuka, Anadolu Pop’un günümüzdeki yenilikçi yüzü. Onları sahnede yakalamak ender bulunan bir şans, kaçırmayın.

 

Zorlu PSM Studio, 21.30, 44 TL

 

18 Ocak CumartesiSchacke
Kopenhag underground sahnesinin öncüsü ve gediklilerinden Schacke, yüksek BMP’li techno rüzgarıyla bu gece 23 itibariyle RX Istanbul sahnesini ayağa kaldırmaya hazırlanıyor.

 

Category
V/PLAY-MÜZİK