Vakkorama Paper | Hediye Rehberi: Home Sweet Home
5250
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5250,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Hediye Rehberi: Home Sweet Home

 

Evinizde nasıl bir farklılık yapmak isterdiniz? Yeni yılda ev ortamınızı daha renkli, akıllı, farklı ve yeşil hayal ediyorsanız Vakkorama lifestyle seçkisine mutlaka göz atın. El yapımı dekoratif ahşap figürlerden, renkli aydınlatma tasarımlarına, kutu oyunlardan mumlara 10 maddelik favoriler listesini sıraladık.

 

1- PSC’nin slogan mumları, kitap okuma köşemizin vazgeçilmez üyelerinden. Marque’nin kokulu mumlarıyla ise banyo ritüelinize sakin ve sıcak bir hava katabilirsiniz. Evde aromaterapi seansları içinse Lexon’un şık tasarıma sahip diffüzörünü tek geçiyoruz.

 

2- Qeeboo’nun tavşan sandalyesi ve kong lambası tek bir parçayla farklılaştırmak istediğiniz salonunuz ya da oturma alanınız için aradığınız tasarım objesi olabilir.

 

3- Duvarlarınızı çerçeve, resim, poster, tabak, çiçek gibi dekoratif objelerle çevrelemeyi sevenlerdenseniz Arts Heads’in Einstein, Marie Curie, Galileo, Tesla ve kedi, köpek figürleriyle yaşam alanınıza hareket katabilirsiniz. Duvar saatlerinden vazgeçmeyenlerdenseniz, Progetti’nin minimal ve dikkat çekici tasarımlarına göz atmalısınız.

 

4- Do-it-yourself uğraşlardan ve tamir işlerinden keyif alanlardansanız, alet çantanızı retro zevklere hitap eden Gentlemen’s Hardware tasarımlarıyla donatabilirsiniz. Bu koleksiyonda aynı zamanda retro tasarıma sahip çevirmeli bir telefon da var.

 

5- Kutu oyunlarıyla evde eğlence zamanı. Arkadaşlarla ve aileyle telefonsuz birkaç saat hiç de fena fikir değil. Vakkorama seçkisinde yer alan Neotroy Games ve Ridley’s oyunları keşfedin. Oldum olası satranç severlerin ise favorisi Skyline Chess. Alışalgemiş satranç taşları yerine, şehirlerin ikonik mimari tasarımlarının minyatür figürleriyle hamlenizi yapıyorsunuz. Tercihiniz oyun konsollarından yanaysa, Nintendo’nun Switch ve Classic Mini Nes konsol seçeneklerini Vakkorama mağazalarında ve vakkorama.com.tr’de inceleyebilirsiniz.

 

6- Mirror Cup’ın hayvan desenli seramik espresso fincanları, kahve keyfinden vazgeçmeyenlerin favorisi.

 

7- Kim demiş planlı programlı yaşamak sıkıcıdır diye! Eski gazeteci Mette Thomsen tarafından kurulan Design Letters ve eğlenceli dünyasıyla Knock Knock’ın yapışkanlı not kağıtları ve defterleri, yeni yılda daha programlı bir yaşam tarzı benimsemeniz için en büyük motivasyon kaynağınız olmaya aday.

 

8- Dekorasyonda aydınlatmayı tek başına ışığın rengiyle değil, tasarımla konuşmayı sevenlerdeniz. Lexon’un şık mini LED tasarımlarına, renkli led çubuklarla farklılaşan Vakkorama Neon tasarımlarına, MOONI’nin hoparlör özellikli lambalarına ve Studio Cheha’nın kaktüs, kafatası gibi formlara sahip lambalarına göz atmanızı öneririz.

 

9- Daha yeşil, daha mutlu! Bitki/sebze yetiştiriciliğine bir yerden başlamak istiyorsanız, Tregren ile tanışmalısınız. Seyahatleriniz ve yoğun iş temponuz da evinizi yeşillendirmenize engel değil. Finlandiyalı markanın akıllı bir bitki yetiştiricisi olarak geliştirdiği teknolojiye sahip saksılardaki bitkiler için ayda 15 dakikanızı ayırmanız yeterli. Tregren’in sunduğu ideal koşullarda bitkiler 3 kat hızlı büyüyor.

 

10- Doğa ve yaratıcılık başucumuzda. Köşelere el yapımı, doğal ve eğlenceli ve doğadan formlara sahip objeler yerleştirmeyi seviyoruz. Danimarka’nın sevilen lifestyle tasarım markalarından Korridor Design’ın hayvan serisi ve tanınmış mimarların kurduğu Architectmade’in el yapımı ahşap masa aksesuarları (örneğin 1960’da tasarlanan zamansız meraklı baykuş objesi) favorilerimiz arasında.

Category
MODA, V/LOVE