Vakkorama Paper | Heyecan dorukta: Apple AR gözlükler için 2020’yi bekleyin
5119
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5119,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Heyecan dorukta: Apple AR gözlükler için 2020’yi bekleyin

 

Apple artırılmış gerçeklik özelliklere sahip gözlükler ve uygulamalar için Valve ile işbirliğinde ilk adımını attı. Bu gözlüklerin şimdiden iPhone’ların yerini alacağı konuşuluyor.

 

2020 yılında lansmanı yapılacağı tahmin edilen gözlükler, iphone’larla senkronize çalışacak. E-posta, hava durumu gibi bilgiler doğrudan gözlüğün holografik ekranlarında okunabilecek. Haritalar uygulaması ile navigasyon sağlayacak gözlüklerle Apple aynı zamanda Apple Arcade servisi üzerinden oyun uygulamalarıyla da sektörün yeni lideri olmaya oynuyor.

 

Apple artırılmış gerçeklik konusundaki çalışmalarını bir yandan iPhone ve iPad Pro tarafında da sürdürüyor. Özel bir 3D sensör teknolojisinin yeni İpad Pro ve iPhone 12 Pro serisinde yer alacağına dair haberler yayılmaya başladı bile. Gelişmeler için takipte kalın.