Vakkorama Paper | Home-offıce: Üstü gömlek, altı pijama mı?
5561
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5561,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
MODA

Home-office: Üstü gömlek, altı pijama mı?

 

Evden çalışanların birinci kuralı: Güne işe gidecekmiş gibi, hazırlanarak başlamak.

 

5 dk içinde evden çıkacakmış gibi hazırlanmak. Dışarı çıkacağınız zaman yanınıza alacağınız çanta ve giyeceğiniz ayakkabı da dahil.

 

Evin tembel ruhuna kapılanlar, giyinirken masa üstü video call’larda görüntüye giren kısma yoğunlaşıyor. Tıpkı şu sıralar sık paylaşılanlara eklenen video call yapılırken arkaplan görüntülerde olduğu gibi… (kimse oturduğunuz sürece altınızda takım elbisenin pantolonu yerine şort olduğunu, şık gömleğinizin altında ev taytınız olduğunu bilemez sonuçta!)

 

Elbette kalem etek, topuklu ya da, takım elbise değil belki ama giyinmelisiniz.
İlk adım olarak işe gidecekmiş gibi giyinmeyi günlük akışınıza dahil edin. Karantina günlüklerimizde dışarı çıkma konusu epey seyrek görülse de tüm bu hazırlığı sabah uyandığınız gibi yapmak gününüzü daha verimli ve “iş modunda” geçirmeniz konusunda sizi motive edecek. Ev ayakkabısı olarak altını temizleyerek home ofis günlerine ayıracağınız birkaç ince tabanlı ayakkabı, sneaker da.

 

Çalışmıyor izlenimi vermemek…


Ofis stiline terfi eden pijama takımlarını, home-office stiline uyarlamak ilk akla gelen olsa da çok tercih edilmiyor. Muhtemelen bunun bir sebebi de bu, çalışıyor izlenimini görünümle güçlendirmek.

 

Bu yapamayacağınız anlamına elbette gelmiyor. Ancak siz pajama takımınızla bile oturmayı seçseniz, saçlarınızın özenli gözüktüğünden emin olun. Masanızın bir köşesine geçici bir süreliğine bir ayna dahil etmek iyi bir fikir. Özellikle de görüntülü görüşmeleriniz öncesi, son bir dokunuş için. Video call’larda siz farkına varmasanız da, saçlarınız sizi “rehavet içinde” ya da beş dakika önce koltuktan kalkmış gibi gösterebilir.

 

 

Spor bir pantolon, streç denim ya da tayt tercih edebilirsiniz. Boyfriend kesim jean’ler de gömlek altına için iyi bir seçim. Maksi kesim etek ve elbiseleri, henüz dolaptan çıkarmadıysanız bu hafta bir gün deneyin.

 


Her gömlek, home-office gömleği değildir.

 

Gömlek seçimlerinizde kırışmaya çok müsait olmayan, ütüsüz de giyilebilen kumaşları tercih etmenizi öneririz. Daha sportif parçalar tercih edecekseniz ev t-shirt’ü olmayan yüksek kaliteli kumaşa sahip bir basic giymeye özen gösterin. Yakası ve duruşuna bakarak seçimlerinizi yapın. Her sweatshirt’ü ofise giymediğiniz gibi evden çalıştığınız günlerde de mesai saatleri içerisinde tercih etmeyin.

 

Abartılı görünümlerden ve makyajdan kaçının.

 

Aloe vera gibi, dudağınızın doğal rengini ön plana çıkartacak bir nemlendirici, hafif bir bb krem ve doğal tonlarda çok hafif bir allık yeterli. Göz çevrenize gerekli özeni gösterin, iyi ve dinç göründüğünüzden emin olun.

 

Küpe, saç aksesuarları hem size kendinizi iyi hissettirecek hem de özenli bir görünüş için ihtiyaç duyacağınız aksesuarlar arasında başrolde.

 

Home-ofis stiline taşıyabileceğiniz parçaları bir tıkla Vakkorama.com.tr‘de keşfedin.