Vakkorama Paper | Instagramdaki favori 10 filtremiz
5298
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5298,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Instagramdaki favori 10 filtremiz

Insta-story’lerinize filtreli selfie’ler taşımayı sevenlerdenseniz bu liste sizin için. Türkiye’den ve dünyadan takipte olduğumuz filtre yaratıcılarını ve geliştirdiklerii favori filtrelerimizi derledik.

 

1- Aaron Jablonski’nin sürreal maske filtrelerini sık kullanılanlara ekleyen 300binin üzerinde takipçisi var.

 

2- Fütürist görünümler, gelecekten gelmiş gibi görünen gözler ve dragonlar Allan Bergen filtrelerindeki oyun alanını oluşturuyor.

 

3- İzmirli sanatçı Ege Islekel, aynı zamanda Milano/Istanbul merkezli icarojewellery markasının kurucu ortağı. Özellikle sanata ilgi duyuyorsanız Ege’nin Frida Kahlo’dan Van Gogh’a uzanan çeşitlemelerle sanat filtrelerini takibe almalısınız.

 

4- Kendini Facebook ve Instagram filtre sanatçısı olarak tanımlayan Mark Wakefield’in fantastik filtrelerini takibe alın.

 

5- Cyborg Instagram neslinin yaratıcısı ve yeni akım fütürist filtrelerinin öncüsü Fransız sanatçı Johanna Jaskowska, koleksiyonunu çeşitlemelerle sürdürüyor.

 

6- Markus Medya’nın kurucusu, sanat meraklılarının Instagram’da severek takip ettiği Mehmet Geren’in filtrelerinde, duygular ve sözler başrolde.

 

7- SnapChat’in resmi lens yaratıcılarından biri olan Clay Weishaar Instagram’da da renkli, pop ve eğlenceli filtrelerin kraliçesi. 

 

8- 2 milyonun üzerinde takipçisi olan Nahir Esper’in filtre koleksiyonu epey popüler, aralarında şüphesiz en iyi bilineni Eleven filtresi.

 

9- 4 milyon takipçisiyle Sainthoax, Instagram’ın popüler kültür ve caption konusundaki en iddialı ve komik hesaplarından biri. 2019’un son günlerinde filtre işine de el attılar, eğlenceli rüzgarına kapılın.

 

10- 3D tasarımcısı Rosterizer’in üç boyutlu gözlük, maske ve göz efektlerinin olduğu filtrelerinde oldukça başarılı ve popüler.

Daha fazlası için “More effects…”e tıklayarak “selfies”, “color and light”, “funny” gibi arama yapabilir, sık kullanılanlarda olan filtrelerinizi çeşitlendebilirsiniz.

 

Category
V/LOVE