Vakkorama Paper | Instagram’dan yeni özellik: Yalan/yanlış haber ihbarı 
4888
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4888,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Instagram’dan yeni özellik: Yalan/yanlış haber ihbarı 

 

Instagram dijitalleşmenin getirdiği zorbalık devrine karşı yeni kalkanlarını devreye sokuyor. 2016’dan bu yana hayatımızı meşgul eden yalan haberlere karşın bir tedbir olarak geliştirdikleri yeni özellikle karşımızda. Instagram’da bir içeriğin yalan/sahte haber olduğunu ya da doğru bilgi içermediğini düşünüyorsanız, “fake news” olarak geribildirimde bulunarak yaygınlaşmasını engelleyebileceksiniz.

 

“Uygunsuz / Inappropriate” içeriklerde olduğu gibi “false information” geribildiriminde de mesajınız bilgilerin doğruluğunu kontrol eden bir ekibe ulaşıyor. İlgili post Keşfet ve Hashtag sayfalarından kaldırılarak yanlış bilgilerin yayılmasına karşı tedbir alınıyor. Şu anda sadece ABD’de kullanılan özelliğin yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanıma açılması ve yalan/yanlış haber konusunda önemli bir kontrol mekanizması olması bekleniyor.