Vakkorama Paper | Interneti arkadaşlıktan çıkarmak istediğinizden emin misin?
5494
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5494,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Interneti arkadaşlıktan çıkarmak istediğinizden emin misin?

 

Joanne McNeil, bu hafta satışa çıkan kitabı Lurking’de internetle ilişkimizi masaya yatırıyor. Online bir kullanıcı olmanın sınırlarını keşfediyor, internetle mesafenizini dengelemek için hayata geçirebileceğiniz sayısız fikir ve metod sunuyor.

 

Kullanıcı olmakla kişi olmak nerede birbirinden ayrılır? Joanne McNeil bunu olumlu ve olumsuz yönleriyle ele alıyor yeni kitabında. “Herkesin bir ağrıya ait izi vardır” diyor. “Her gün en az bir dakika boyunca tanıdık bir grup tarafından ve her zaman orada olacak bir yer tarafından tatmin edilen sonsuz bir hayal kırıklığı veya özlem…” Kitabın şüphesiz aklımıza kazınan cümlesi ise şu: “Hayatlarında tatmin duygusu yaşayan insanlar genellikle sosyal medyada zaman kaybetmezler…”

 

Sosyal medya ve internetle ilişkinizi sınırlandırmaya niyetliyseniz, bu kitabı bahar bitmeden okuma listenize alın. Herkesin bir şeye ihtiyacı var. Herkesin bir yere ait hissetmeye ihtiyacı, hayatını nasıl daha iyileştirebileceğine dair arayışları var. Ama tüm cevaplar internette ve sosyal medyada değil.

 

Lurking, Joanna McNeill’in 304 sayfalık ilk kitap denemesi, 25 Şubat tarihinde rafa çıktı.