Vakkorama Paper | Jardın des Plantes’e neşe geldi: Jean Jullıen iş başında
5881
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5881,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
V/LOVE

Jardin des Plantes’e neşe geldi: Jean Jullien iş başında


Doğaya dönüş fikrine Nantes’deki Botanik bahçe Jardin des Plantes’de neşe katan Jean Jullien bu yaz doğayla etkileşim halindeki heykelleriyle gündemde. 10 Temmuz’da yerleştirilen ilk serinin ardından ikinci parti için heykeller sonbaharda yerleştirilecek.

 

Ünlü Fransız çizer ve tasarımcı Jean Jullien’i 2015 Paris saldırılarının ardından sunduğu Peace for Paris projesinden tanıyor olmanız muhtemel. 2020 yazındaki projesiyle ise Nantes’deki Jardin des Plantes’e konuk olan Jullien, renkli ve neşeli yerleştirmelerle karşımızda.

 

Jullien’ın muzip karakterleri, bahçedeki yürüyüşlere, kimi çimlerde keyifli vakit geçirirken izleyicilere eşlik ediyor. ‘Filili Viridi’ adlı yeni sergi projesi kapsamında yerleştirilen heykeller devasa ölçekte, boyları sekiz metreyi buluyor.

 

Sergi, Kasım 2021’e kadar ziyarete açık. Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir milyonun üzerinde takipçisi olan Jean Jullien’i Instagram’dan takibe almak için tıklayın.

 

Fotoğraflar: Jean-Felix Fayolle