Vakkorama Paper | Kahraman köpek Bear: Koalaları kurtarmak için görevde
5457
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5457,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SATIN ALMA SAHİPLEN

Kahraman köpek Bear: Koalaları kurtarmak için görevde

 

Kurtarma köpekleri Avustralya’da aylardır süren yangında koalaları kurtarmak için savaşıyor. #SatınAlmaSahiplen akımının öncülerinden Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks gibi isimleri geçtiğimiz yıl yetenekleriyle hayli etkileyen kurtarma köpeği Bear 2020’ye kahramanca bir adım attı.

 

Avustralya ne yazık ki hala yangınlarla boğuşurken, altı yaşındaki border collie ve koolie kırması Bear, koalaların yardımına koşmaya devam ediyor. Sıcak havaların zorlu şartlarına rağmen görevden göreve koşan dostumuz Bear, henüz yavruyken sokağa terk ediliyor ve Sunshine Coast Üniversitesi tarafından sahiplenilip arama kurtarma köpeği olarak eğitiliyor. Hemen her gününü dijital medyada dünyayla paylaşan Bear’ı Instagram hesabı @bearthekoaladog’dan takibe alabilirsiniz.