Vakkorama Paper | Kalabalıklara karışmak için yeni icat bir üniforma
5670
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5670,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

Kalabalıklara karışmak için yeni icat bir üniforma

 

Mart ortasından bu yana omuz omuza geldiğimiz dünya durdu.
Konserler, festivaller, spor ligleri, kulüp etkinlikleri gibi kolektif deneyimlerin salgın sonrasınde ne olacağına dair net bir görüş olmasa da örneğin konserlerin artık eskisi gibi müziğin enerjisini kalabalıklarla kucaklayarak karşıladığımız bir etkinlik deneyimi olamayacağı konuşuluyor. Peki donanımlı bir üniforma kalabalıklara yeniden karışabilmemiz için aradığımız icat olabilir mi?

 

Skrilexx’in ilk dev turnesi ‘The Cell’ ve geçtiğimiz Aralık ayında Las Vegas’ta gerçekleşen Amazon Web Services’in Intersect müzik festivalinin arkasındaki beyin takımı, Los Angeles merkezli teknoloji, müzik ve oyun endüstrileri için devasa prodüksiyonlar tasarlayan kreatif stüdyo Production Club’ın yeni projesiyle bu fikrin izini sürüyor.

 

 

Karantina dönemini sosyalleşmeyi mesafe engelinden kurtarmak için ‘The Micrashell’ adında koruyucu bir takım geliştirmeye adadı. Dışarıda ve kalabalık ortamlarda bulunmayı güvenli hale getirmek istiyor.

 

Görüntüsüyle Dustin Hoffman ve Rene Russo’nun 1995 yapımı Outbreak (Tehdit) filminin Coachella’ya taşınmış bir versiyonu gibi görünen bu renkli takım yüksek performanslı, kesilmeye karşı dayanıklı kumaştan üretildi. Hem dayanıklı hem de kolay dezenfekte edilebilecek şekilde geliştirilmiş, şarjlı, hava geçirmez bir takım ve kasktan oluşuyor.

 

Üretim için test ve fizibilite aşamasına geçen proje hakkında detaylar için Los Angeles merkezli beyin takımını takibe alın.