Vakkorama Paper | Karantina’dan sonra moda
5617
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5617,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
MODA

Karantina’dan sonra moda


Bugün giyebildiklerimiz yarın giyeceklerimizin teminatı mıdır? Bildiğimizi, alışageldiğimiz gibi giymeye, tüketmeye devam mı edeceğiz? Moda dünyasının bir ay öncesine kadar kapıldığı hız, yaklaşım ve formüller gelecek için de geçerli mi? Fabrikalarını ve insan gücünü maske üretimine adayan moda dünyasını karantina sonrası neler bekliyor?

 

Tüm bu sorular ve daha fazlası 14-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Vogue Global Conversations’da bu hafta masaya yatırılıyor.

 

Anna Wintour’un “Hepimiz aynı sorular ve zorluklar karşısında birlikteyiz. Amacımız bir araya gelmek, iletişim kurmak ve küresel bir topluluk olduğumuzu hatırlamak.” sözleriyle maksadını özetlediği konuşma serisi dört gün boyunca Zoom üzerinden gerçekleşecek. Vogue editörlerinin yanı sıra tasarımcılar, moda endüstrisinden yöneticiler, kanaat önderlerinin fikirlerini paylaşacağı seride izolasyonun yaratıcılık, tasarım üzerindeki etkileri, mağazacılığın geleceği, e-ticaretin yeni dönemi gibi başlıklar tartışılacak.

 

Vogue’un Birleşik Krallık, İspanya, Çin, İtalya lisanslarının genel yayın yönetmenleri, tasarımcı ve kreatif direktörler, Marc Jacobs, Stella McCartney, Kenneth Ize, Gabriela Hearst, Remo Ruffini, Olivier Rousteing, Cédric Charbit, Natacha Ramsay-Levi, Virgil Abloh, Farfetch ve The British Fashion Council’dan Stephanie Phair, Tory Burch ve daha pek çok kanaat önderi yer alıyor.

 

İlk panel 14 Nisan’da Türkiye saatiyle 16.00’da başlayacak aşağıdaki linklerden kaydolun, takibe alın.

 

14 Nisan: Yaratıcılığın Geleceği


15 Nisan: Podyumların Geleceği

 

16 Nisan: E-Ticaretin Geleceği

 

17 Nisan: Mağazaların Geleceği