Vakkorama Paper | Kişisel jammer: Sessizlik Bilekliği
5480
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5480,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Kişisel jammer: Sessizlik Bilekliği


Şeylerin interneti çağında, hayatın dört bir köşesini akıllı ve bağlı hale getirirken, konuşmalarımızın, görüntülerimizin özel kalmasını nasıl sağlayabiliriz? ‘Sessizlik Bilekliği’, The Bracelet of Silence, fütürist bir aksesuar olarak bunun için tasarlandı.

 

Chicago Üniversitesi’nde bulunan SAND ve HCI laboratuvarlarındaki öğrencilerin katkılarıyla geliştirilen, akıllı cihazlardaki ses alıcısı mikrofonları bloke eden, çoklu ultrasonik sensörlere sahip giyilebilir bir sinyal bozucu, yani jammer. Bir video kaydı, telefon konuşması, iş toplantısı ya da ortam sesini tamamen bloke eden sistem, insan kulağının duyamadığı bir frekans yayıyor.

 

Bir akıllı saat gibi kolda taşınabilen The Bracelet of Silence, geleceğin aksesuarları için dikkat çekici bir tasarım ve prototip olarak nitelendiriliyor.

 

Nasıl kullanılıyor sorularına cevaben, laboratuvardan çıkma testing videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Category
TEKNOLOJİ