Vakkorama Paper | Köpeklerle arabada: Güvenli seyahat için 5 kural 
5304
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5304,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Köpeklerle arabada: Güvenli seyahat için 5 kural 

 

Bir köpeğiniz varsa ya da bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız, en önemli konulardan biri de güvenli seyahat. Kısa mesafe hatta veteriner yolculuklarınız dahil, araç içi yaratılması gereken, istisnasız güvenli ortam için bilmeniz/yapmanız gerekenleri sıraladık.

 

Önce emniyet

 

Köpeğinizin aile fertlerinizden biri olarak güvenli seyahat etmesi için, tıpkı biz insanların kullandığı emniyet kemeri gibi, göğüs tasmasından sabitleyerek kayışlamalı ya da bagajınızda taşıma kutusuyla seyahat için alan açmalısınız.

 

Köpekleri de yol tutar, klima çarpar

 

Köpekleri tıpkı biz insanlar gibi araba yolculuklar tutar. Özellikle de araç yolculuklarına alışık olmayan köpeklerde stres ve sarsıntının etkisiyle kusma ya da halsizlik yaşanabilir. Bu nedenle yolculuğunuzun süresini gözetmeksizin köpeğinizi mümkün olduğunca en az beş-altı saat açlıkla seyahat etmesini sağlayın.

 

Tuvalet ihtiyaçlarını hemen araca binmeden karşılamasını sağlayın. Yatıştırıcı, uyku ilaçlarını kullanmayın. Bu tip ilaçların solunum sistemleri üzerinde olumsuz etkileri gözlenmektedir. Yol tutmasına karşın onları rahatlatmak ve kusmalarını engellemek için mide için sakinleştiriciler bulunmakta. Yine de mutlaka veterinerinize danışarak kullanın.

 

Mümkünse yolculuk öncesi egzersizlerini yaptırın. Unutmayın, mutlu köpek yorgun köpektir.

Klimanın yaydığı aşırı sıcak ve soğuk hava, köpekleri de çarpar. Akut rahatsızlıklara sebep olur.

 

Camı hafif aralık bırakarak köpeğinizin seyahati boyunca temiz hava almasını sağlayabilirsiniz ancak bu köpeklerin camdan dışarı sarkarak seyahat etmeleri anlamına gelmiyor. Hatta son derece tehlikeli ve kaza riski taşıyor. Aynı zamanda rüzgara karşı seyahat eden köpeklerde göz, ağız ve burun içine dolan toz ve alerjenlerin enfeksiyonlara da neden olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

 

İlk yardım çantanızı her zaman aracınızda bulundurun. Bununla ilgili hala araç içi bir hazırlığınız yoksa sizi şu linke alalım.

 

 

Category
SATIN ALMA SAHİPLEN