Vakkorama Paper | Kutlamalar Başlasın!
5236
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5236,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Kutlamalar Başlasın!

En uzun gece 21 Aralık dahil, yılın son 10 gününde şehirde öne çıkan partiler, konserler, klasik müzik konserlerinden tekno gecelerine en hit müzik etkinlikleri bu listede.

 

20 Aralık Cuma

 

Acid Arab (live)

Fransız ikili, Very Very French Festival XXF kapsamında Babylon’da. Doğu melodilerini elektronik sesler, acid house ve teknoyla harmanlayan Acid Arab’a bu gece, Orient Expressions ve Insalar gruplarından tanıdığımız Cem Yıldız eşlik ediyor.

Babylon, 21.30

 

 

Finghin Collins – Istanbul Resitalleri

 

Istanbul Resitalleri, yılın son resitalinde İrlandalı virtüöz Finghin Collins’i ağırlıyor. Performnsında 2017’de yayınlanan son Chopin albümünü icra edecek. Uzak Doğu’dan Amerika’ya uzanan performansları ile klasik müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Collins, Clara Haskil Uluslararası Piyano Yarışması 1999 birincisi ve New Ross, Music for Galway gibi İrlanda’daki iki önemli festivalin müzik direktörü aynı zamanda.

Sakıp Sabancı Müzesi the Seed, 20.00

 

 

2020’den Önce Son Çıkış

90’lardan günümüze en iyi dans parçalarını yüksek tempolu setlerde toplayan ikili Daddy – E & Dear Darling ve Yunan asıllı İstanbullu gitarist Vasil Vingas’ın sahne alacağı yeni yıl partisi DasDas’ta 21.30’da start alıyor.

DasDas, 21.30

 

20 Aralık Cuma & 21 Aralık Cumartesi


Nekropsi

Deneysel rock sahnesinin Türkiye’deki efsane grubu Nekropsi’yi canlı dinleme fırsatı iki akşam üst üste Salon İKSV’de.
22.00

 

Winter Solstice Weekend

Yılın en uzun gecesine eşlik edecek müzik serüveni iki gece üst üste programıyla hafta sonuna yayılıyor. Thylacine, Chelina Manuhutu, Anastasia Kristensen ve Special Request sizi dansa davet ediyor.

%100 Studio, 23.00

 

 

21 Aralık Cumartesi

 

Vicente Amigo

Grammy ödüllü flamenko ustası Vicente Amigo, El Merengue ve El Tomate gibi üstadlardan devraldığı geleneği günümüze taşıyor. Uzun bir zamandan sonra tekrar sahnede.

CRR Konser Salonu, 20.00

 

 

Can Çakmur

 

Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler kuruluşunun yetiştirdiği sanatçıların Arter’de izleyiciyle buluştuğu serinin üçüncü konserinde, 2018 Hamamatsu Uluslararası Piyano Yarışması’nda birinci olan piyanist Can Çakmur sahnede.

Arter, Sevgi Gönül Oditoryumu, 21.00

 

 

Babylon Underground Vol.1

Yeni müzikal deneyimlere yelken açacağımız etkinlik serisinin ilk performansı bu akşam Babylon’da. Suriye, Halep çıkışlı köklerini Arap müzik kültüründen alan Hello Psychaleppa ile ses, video ve dansı kullanarak radikal performanslar yaratan ikili Filastine & Nova: Drapetomania sahnede.

Babylon, 22.30

 

 

22 Aralık Pazar

Büyük Ev Ablukada Akustik

Yerli müzik sahnesinin sevilen gruplarından BEA akustik performansıyla bu pazar akşamüstü Salon IKSV’de.
Salon IKSV, 16.00

 

 

26 Aralık Perşembe

Jakuzi

Synth-pop, new-wave, dark wave ve post-punk gibi janrları seviyorsanız yurt dışında namı yayılan İstanbullu grup Jakuzi’yi bu akşam Babylon sahnesinde yakalayabilirsiniz.

Babylon, 21.30

27 Aralık Cuma

 

We Luv Techno! Intense w KOBOSIL, FJAAK, NIKK
Sonar Istanbul’daki sahnesiyle uçuran Kobosil, FJAAK ve yükselen yıldız NIKK ile iz bırakacak yoğun bir tekno deneyimine hazırlanın.

23.00, Zorlu PSM, Turkcell Sahnesi

 

 

Hey Gidi Günler

Yılbaşı kutlamalarına bu akşam 90’ların Türkçe pop şarkılarının yaydığı tatlı nostalji rüzgarıyla dans ederek start verebilirsiniz. Sarp Dakni ve Berke Yavuz’un ‘Hey Gidi Günler’ programı bu Cuma Babylon’da.

22.00

 

28 Aralık Cumartesi

Y2K Millenium Party

200’lerin Amy Winehouse, OutKast, The White Stripes, Missy Elliout, M.I.A, Justin Timberlake ve Rihanna gibi isimlerle pop’tan hip-hop’a, R&B’den diskoya en sevilen parçaları bu partide.

Babylon, 22.00

 

Roberta Gambarini – Yeni Yıl Konseri

İlk çıkışını 1998’deki Thelonious Monk yarışmasında üçüncü olarak yakalayan Gambarini, uluslararası caz festivallerinden en çok davet alan isimlerden biri. Dave Brubeck, Herbie Hancock gibi isimlerle albüm ve konser çalışmaları yapıyor. Yeni Yıl Konseri için İstanbul’da ağırlayacağımız Gambarini’ye bas gitarda John Lee, davulda Vince Ector eşlik ediyor.
CRR Konser Salonu, 20.00

 

31 Aralık Salı

Oldies But Goldies – Yılbaşı Partisi

2020’ye geçmişten en sevilen şarkıların peş peşe çalındığı bir partide girmeyi hayal ediyorsanız, ABBA, Michael Jackson, Depeche Mode ve daha efsanenin şarkılarıyla sabaha kadar dans vaat eden Oldies but Goldies partisini kaçırmayın.

Babylon, 22.00

 

Category
V/PLAY-MÜZİK