Vakkorama Paper | Mutfakta bir yapay zeka mı var?
5504
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5504,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Mutfakta bir yapay zeka mı var?

 

İki kollu dev bir ahtapot andıran bu icat, aslında bir bot şef. Size kahve yapabilir, kahvaltınızı hazırlayabilir, tofunuzu pişirebilir ve daha mutfakta pek çok işinizde size yardımcı olabilir.

 

Hem de uygun fiyatlı ama karşılığında onu biraz yavaş ve amatör bulabilirsiniz, şimdilik.
(Meraklısına videosu gerçek hızında aşağıda…)

 

 

Artık meselemiz gelecek teknolojilerine sahip olmak değil, onu zaten teknoloji devlerinin her gün bir yenisi eklenen icatlarıyla deneyimliyor, cebe, eve indirebiliyoruz. Yeterlilikleri ve hızı konuşmayı daha çok seviyoruz. Örneğin henüz iki kollu olsa da mutfakta bir “robot” olması fikri bize oldum olası cazip geliyor. CES 2020’de sunulan Bot Chef, bu anlamda uygun fiyat stratejisiyle evlere hızla yayılması beklenen günümüz icatlarından biri olarak gündemde.

 

Koordine çalışabilen dev iki koluyla doğrama, çırpma, dökme ve temizleme gibi işler yapabiliyor. Şimdilik mutfakta bir amatör gibi görünse de yeni sürümlerle ona yeni bilgiler öğretebilecek ve mutfağınızdaki yapay zekayı internetten indireceğiniz yeni özelliklerle evinizde evcilleştirip, geliştirebileceksiniz.

 

Evde eğitebileceğiniz bir yapay zekayla gelecek fikrine sıcak bakıyorsanız, erken dönemlerini deneyimleme fırsatını kaçırmayın!

 

 

 

 

 

Category
TEKNOLOJİ