Vakkorama Paper | Müzik raporu: Modunuzu yükseltecek “güneşli” parçalar
5733
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5733,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Müzik raporu: Modunuzu yükseltecek “güneşli” parçalar

 

Haftanın playlistini modunuzu yükseltecek güneşli parçalara ayırdık.
Yaz aylarının enerjisinden ilham alan parçalar, albümler ve remix/edit’ler ile müziğin yaydığı pozitif hisleri kucaklıyoruz.

 

1- Julianna Calm Down – Dixie Chicks

Country müziğinin sevilen üçlüsü Dixie Chicks’in yeni albümü Gaslighter için bekleyiş uzun bir süredir devam ediyordu. Sessizliklerini yeni albümden yayınladıkları ilk parça ‘Julliana Calm Down’ ile bozan Dixie Chicks bu parçası aracılığıyla tabiri caizse yanınıza sokuluyor. Kötü geçen bir gecenin günün ardından yanınızda beliren en iyi arkadaşınız gibi, müzikle size nefes almanızı, her şeyin geçeceğini fısıldıyor. Şarkının sözleri aracılığıyla şöyle sesleniyor: “I guess this is the time to remind you, sometimes what’s going through your head is just a temporary situation, and light will soon be shed… Just put on your best shoes, and strut the f-ck around like you’ve got nothing to lose.”

 

2- Savage Remix – Megan Thee Stallion feat. Beyoncé
Megan Thee Stallion geçen sene Hot Girl parçasıyla yaza damgasını vurmuştu. Görünen o ki 2020 yazı da Megan’ı dinleyerek geçecek. ‘Savage’ isimli parçasını Mart’ta çıkan teklisi Suga ile yayınlayan Megan hızlı bir şekilde yeniden liste başı doğru yükselişe geçti. Üzerine Beyoncé ile yaptıkları, iki Houston’lı sanatçıyı buluşturan remix şarkının popülerliğini iki katına çıkardı desek yeri.

Elde edilen gelirin Houston merkezli bir sosyal yardım kuruluşu olan Bread of Life’a aktarılacağı duyrulan şarkı, her anlamda iyileştirici.

 

3- Comeback – JoJo feat Tory Lanez, 30 ROC

13 yaşında yayınladığı hit parça Leave’den bu yana kendini müzik anlamında sürekli geliştirmeye ve aşmaya çalışan JoJo, yeteneğinin pop müziğin ötesinde olduğunu göstermeye çalışıyor. 2016’da çıkan albümü Mad Love’ın ardından gelen yeni albüm ‘Good to Know’ bu ilerlemenin düzeyini kanıtlar nitelikte. JoJo’nun olgun sesiyle müthiş bir uyum yakalayan bu yeni tarzına, yeni single’ı Comeback ile tanık olabilirsiniz, kadife gibi sıcak duygular yüklü bir R&B parça.

 

 

4- Photo ID – Remi Wolf
Los Angeles çıkışlı yıldızı yükselen Remi Wolf’un yeni şarkısı Photo ID, insanı iyi günlere ve hislere ışınlayan kaygısız, eğlenceli ve funk/disco bir parça. Zamanın ruhu klibi de öyle. Oyun alanını sürekli çeşitlendirmeyi seven bir yaratıcının günümüze dair hislerini yansıttığı, bi’nevi new age kısa film gibi.

 

Mental olarak tatsız geçen, sık sık Hall & Oates ve Talking Heads dinlediği kaotik bir haftada yazmış Remi Wolf bu parçayı. Daryl Hall’un melodilerinden, David Bryne’ın ise eğlenceli tuhaflığından ilham almış. Akışına bırakmak, gerçek dünyadan bir süreliğine de olsa kopmak ve birkaç dans hareketiyle bedeninizi rahatlatmak için şu sıralar aradığınız kurtarıcı parça olabilir.

 

 

5- Stuck With You – Ariana Grande & Justin Timberlake

Mayıs başında YouTube’dan yayınlanmasıyla izlenme rekoru kıran düet ‘Stuck With You’ karantinada herkese ilaç gibi geldi. Klibin izlenmesinden elde edilen gelirin salgından etkilenen sağlık çalışanlarının çocuklarına ayrıldığı parçanın videosu karantina döneminde çekilen görüntülerle oluşturuldu. İkiliin Kendall ve Kylie Jenner, Stephen Curry, Gwyneth Paltrow, Chance the Rapper, Michel Bublé, Ashton Kutcher, Mila Kunis ve Jaden Smith gibi arkadaşlarının da yer aldığı videoda, Justin Hailey ile, Ariana Grande ise yeni sevgilisi Dlaton Gomez ile el ele herkesi desteğe, dayanışmaya ve sevgiye çağırıyor.

Category
V/PLAY-MÜZİK