Vakkorama Paper | Nefis Seyirler: Vizyonda ve Ekranda
5996
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5996,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Nefis Seyirler: Vizyonda ve Ekranda

 

VİZYONDA

 

 

1- Tenet Inception ile yüreklerde çarpıntı etkisi yaratan, zamanı ele alışıyla bilinen tüm kuralları yıkan ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın son filmi mutlaka IMAX’te deneyimlemeniz gereken bir yapım. Dünyanın geleceğine dair gizemli bir tehdidin izini sürebildiğiniz Tenet, vizyonda!

 

2- Hayallerin Peşinde Zack Gottsagen, Shia LaBeouf, Dakota Johnson’ın başrolleri paylaştığı komedide, Amerikan güreşçisi olmak isteyen Down sendromlu Zak yaşadığı bakımevinden kaçıp hayallerinin peşine düşer. Ona geçmişinden kaçan Tyler (LaBeouf) ve bakımevinden Eleanor (Dakota Johnson) da eklenince macera başlar.

 

3- Break The Silence Fenomen K-Pop grubu BTS’nin turne kayıtlarından derlenen film 10 Eylül’de vizyonda.

 

4- Palm Springs Tam bir romantik yaz komedisi. Düğün gününün tekrar yaşandığı bir döngüye hapsolan Nyles ve Sarah ne zaman Palm Springs’den ayrılmaya çalışsa kendilerini yine katılmak için geldikleri düğünde bulur.

 

5- Mulan 1998 Disney yapımı klasik animasyondan canlı çekim bir uyarlama olan Mulan, Çin’in gelmiş geçmiş en cesur kahramanlarından biri olma yolundaki hikayesini konu ediniyor.

4 Eylül’de vizyonda.

 

STREAMING PLATFORMLARDA YAYINDA

 

 

MUBI | Sinefiller için arşivlerden, festival filmlerinden ve klasiklerden nefis aylık derlemeler bulabileceğiniz MUBI’de bu ayki programında odağında Yeni Brezilya Sineması, Locarno Film Festivali ve Rita Azevedo başka bir dünyaya ait filmlerinin yanı sıra Jean-Luc Godard, Krzystof Kieslowski gibi ustalar var. Belgesel meraklıları Documentarist’in En İyileri seçkisine göz atsın!

 

Kaçırmayın: YAZ! Çarpıcı siyah beyaz çekimler, David Bowie’den Sex Pistols’a uzanan eşlikçi müzikleriyle bir rock’n’roll müzikali. Rusya 2018 yapımı olan YAZ, 80’lı yıllar Leningrad yeraltı sahnesinin ve isyankâr gençliğin özgür ruhlu portresini çiziyor.

 

AMAZON PRIME | Seinfeld, The Office gibi efsane dizilerin tüm sezonlarına erişebildiğiniz platformda yeni keşifler de var. Örneğin, Dispatches From Elsewhere, How I Met Your Mother ile ünlenen oyuncualrdan Jason Segel’ın yazıp yönettiği 2020 yapımı mini dizi. Büyük bir gizemi çözmek için şans eseri bir araya gelen dört sıradan insanın macerasını konu ediniyor.

 

NETFLIX | Unfriended: Dark Web Çalıntı bir bilgisayar hayatınızı baştan sona değiştirebilir! Ölümcül bir çevrimiçi oyuna çekilen yirmili yaşlarında bir grup, internetin karanlık dehlizlerinde kayboluyor.

 

Better Call Saul, IMDB puanı 8.7 olan sevilen dizi 4.sezonuyla 1 Eylül’de vizyonda. Elite’in ikinci ezonu ile Titans 2.sezonunda yeni kahramanlarıyla 6 Eylül’de vizyonda. Fragramı: burada.

 

1 Eylül’de gösterime giren Watchman dram/gerilim türünün Hindistan’da çekilmiş bir örneği.

Category
KÜLTÜR-SANAT