Vakkorama Paper | Playlıst: Whats Good & Fresh
5875
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5875,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Playlist: Whats Good & Fresh

 

Geçtiğimiz iki hafta içinde çıkan Eazy-E ve durdurulamaz Megan Thee Stallion’dan Burna Boy’a radarımıza giren dumanı üstünde yeni parçalarla, Shamir’in pop marşı, Kanye West, Beyoncé, Dominic Fike ve Lous and The Yakuza’nın yeni single’ları bu listede.

 

 • Washed Out – ‘Time To Walk Away’
  Ace of Base’in 90’lardaki pop-reggae parçalarını andıran nostaljik sounduyla Time To Walk Away, klibiyle de özlenen yaz manzaralarına gönderme yapıyor.

 

 

 • Kanye West feat Travis Scott – Wash Us in the Blood
  Kanye West’in merakla beklenen albümünden ilk single, kısa bir süre içinde 10 milyona yakın izlenmeye ulaşan klip Black Lives Matters konusunu odağına yerleştiriyor.

 

 • Sufjan Stevens – ‘America’
  12 dakikalık parça ile Sufjan Stevens da özellikle ‘Don’t Do to Me What You Did to America’ sözleriyle kulaktan kulağa geziyor.

 

 

 • Ty Dolla Sign feat. Kanye West, FKA twigs and Skrillex – ‘Ego Death’

Son on yılın en sıkı R&B yeteneklerinden Ty Dolla Sign’ın, Kanye, FKA ve Skrillex’li yıldız kadroyla kaydettiği elektronik, egzantrik bir house müzik derlemesi ‘Ego Death’, günümüzün siyasi ve sosyal durumlarına da gönderme yapıyor.

 

 • Jorja Smith – Rose Rouge
  Put your hands together one time!
  Smith’in son albümü ‘Blue Note Reimagined’dan olan ‘Rose Rouge’, hip-hop beat’ler ve ırkçılığa karşı söylemle bir araya gelmenin değerinin altını çiziyor.

 

 

 • Thiago Nassif feat. Arto Lindsay, Vinícius Cantuária, Negro Léo, Laura Wrona – ‘Plástico’
  Rio de Janeiro’lu enstrümentalist Thiago Nassif’in yeni albümü ‘Mente’de olduğu gibi ‘Plastico’ parçasında da Brezilyalı-Amerikan deneysel müzik idolü Arto Lindsay’ın tıpkı 1980’ler ve 90’larda yaptığı parçalarda olduğu gibi bir gizem var.

 

 

 • This is The Kit – ‘This is What You Did’
  Fransa’da yaşayan İngilz şarkıcı ve besteci Kate Stables’in minimalist bir döngüde kurguladığı ve icra ettiği bir parça. Stables’ın banjosuna davul, saksafon, elektro gitar ve ahenkli vokali eşlik ediyor.

 

 • Thomas Bartlett – ‘Lucida’
  Biraz sakinlemek istediğinizde “başınızı yaslayabileceğiniz” avutucu, meditative bir parça. Doveman olarak da bildiğimiz deneysel işlere imza atan prodüktör Thomar Bartlett’ın imzasını taşıyan ‘waltz’, karantina döneminde kaydedildi.

 

 • Sun of Goldfinger – ‘Bat Tears’
  Tıpkı Art Blakey’nin jazz’a dair tespiti gibi jazz severler için günün kirini pasını atacak bir parça. Jazz ve deneysel tınılarda bir müzik yolculuğu sevenlere göre.

 

 • Meraklısına: Canlı Konser
  One Direction’la nam salan Liam Payne, hayranlarıyla yeni sanal platformu TH LP Show’da buluşmaya hazırlanıyor. 17 Temmuz’da ilk canlı konserini verecek olan Payne’in bu şovu için biletlerin satış fiyatı 10 dolar olarak belirlendi.

Category
V/PLAY-MÜZİK