Vakkorama Paper | Sahnelere Destek, Nefis bir Podcast ve Ekranda “Perde”!
5782
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5782,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Sahnelere Destek, Nefis bir Podcast ve Ekranda “Perde”!


Ferhan Şensoy ile Spotify’da 15 dakikayı geçmeyen haftalık buluşmalar


Mayıs başında sahnelerin geçici olarak kapanmasının ardından Orta Oyuncular’ın start verdiği Soru-Cevap dizisinin “onur konuğu” duayen Ferhan Şensoy. Kendine has üslubu, matrak ve dolambaçsız yaklaşımıyla izleyicilerden gelen soruları yanıtlıyor. Mutlaka takibe alın.

 

Genco Erkal YouTube Kanalı’nı karantinanın ilk günlerinden bu yana, sahnelediği oyunlara, sohbetlere ve oyunlar hakkında röportajlara ayırdı. Erkal’ın yazıp yönettiği ya da sahnelediği Marx’ın Dönüşü, Sivas 93, Bilgi Yarışması, Yalınayak Sokrates, Simyacı gibi oyunları kanalından izleyebilirsiniz.

 

Destekçi ol

Tiyatro emekçilerine destek için başlayan yeni kampanyaların takipçisi ve destekçisi olun. Tiyatro her şeye rağmen, umut, gülmek, hatırlamak, durup düşünebilmek ve hayal kurmayı sürdürmektir.

 

Tiyatro Kooperatifi’nin hayata geçirdiği Bizde Yerin Ayrıprojesiyle yeni sezon için şimdiden Mobilet.com’da satışa çıkan biletlerden satın alarak sahnelerin ayakta kalmasına destek olabilirsiniz.

 

Dayanışmanın 100’ü Şiir kampanyası kapsamında ise Ayşenil Şamlıoğlu’ndan Demet Akbağ’a, Mert Fırat’tan, Metin Akpınar, Ozan Güven ve Şebnem Bozoklu’ya oyuncular işsiz kalan, sahnesi kapanan tiyatro emekçilerinin ihtiyaçlarının karşılanması üzerine Atilla İlhan, Nazım Hikmet gibi usta şairlerin şiirlerini seslendirdi. Şiirleri ücretsiz olarak Dayanismanin100usiir.org adresinden dinleyebilir, kampanyaya bağışta bulunabilirsiniz.

 

Sinefillere açık çağrı: Salonda adınıza bir koltuğunuz olsun

 

Sinemada adınıza özel bir koltuğunuz olsun hayalini kuran sinefillerdenseniz, detaylar için size buraya alalım. Kadıköy’ün sanat yaşamına devam eden en eski salonlarından ve buluşma mekanlarından Kadıköy Sineması sinefillere benzer bir açık çağrı yaptı.

Category
KÜLTÜR-SANAT