Vakkorama Paper | Sanatçı Stüdyosu: Danıel Arsham’ın Yaratıcılığı ve Ötesi
5977
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5977,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Sanatçı Stüdyosu: Daniel Arsham’ın Yaratıcılığı ve Ötesi

 

Form ve şekilleri deneysel bir yaklaşımla ele alan ve sanat, mimari, moda ve performansı bir araya getiren Daniel Arsham, işleri PS1 New York, Miami The Museum of Contemporary Art, Atina Bienali’nde sergilenmiş New Yorklu bir sanatçı. Okuldan arkadaşı Alex Mustonen ile kurduğu tasarım stüdyosu Snarkitecture aracılığıyla disiplinlerarası işbirlikleri hayata geçiriyor.

 

Arsham’ın şüphesiz en ünlü işleri, gündelik yaşamdan objeleri kalıntılar gibi dönüştürdüğü, geçmiş, günümüz ve geleceği bir arada işlediği Future Relics adlı serisinde bir araya geliyor.

 

24 Ağustos-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlik serisiyle, The Cooper Union, Dior gibi markalarla işbirliğiyle tanınan sanatçının Long Island City’deki stüdyosuna dört kişilik gruplar için yarım saatlik sanal turlar ve stüdyo ziyaretleri düzenlenecek.

 

Arsham’ın “bin yıl sonrasına” dair fikirleriyle birlikte stüdyosunu keşfetmek için:

 

 

 

Category
KÜLTÜR-SANAT