Vakkorama Paper | Şehirde: Babanızla yapabileceğiniz 5 etkinlik
4638
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4638,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SEYAHAT & ŞEHİR

Şehirde: Babanızla yapabileceğiniz 5 etkinlik

 

Babalar Günü kutlaması için İstanbul’daysanız ve babanızla farklı bir program yapmak istiyorsanız, planınızı yemek ya da brunch ile sınırlamayın. Ormanda ya da Kilyos gibi sahil semtlerinden birinde doğa yürüyüşünde buluşun, ardından şehrin etkinlik takviminden hafta sonuna uygun önerilerimize kulak verin. İstanbul’dan konser, sergi, festival ve beyazperdedeki son filmler ile Babalar Günü programınız hazır.

 

1) Beraber festivale/konsere

 

– Babanızla birlikte müzik dinlemeyi, konsere gitmeyi sevenlerdenseniz, doğa ve müzikle iç içe bir kutlama için sezona İstanbul ayağıyla başlayan Chill-Out’un programına göz atın.

 

Hem şehrin sıcak ve karmaşasından uzak, hem de yeşil! 12:00 itibariyle kapılarını açan festival, 15-16 Haziran’da Garden Fiesta’da. Line-up, biletler ve detaylar için tıklayın.

 

– Erken bir kutlama için 15 Haziran Cumartesi, Lost on You parçasıyla kalpleri kazanan Laura Pergolizzi (LP) Uniq Açık Hava Sahnesi’nde.

 

– 11 Haziran Salı günü başlayan İstanbul Müzik Festivali’nin doyurucu programı ise klasik müziksever babalarla müzik ziyafeti için birebir. Bu haftasonu festivalin takviminde Lütfi Kırdar’da Lüksemburg Filarmoni Orkestrası ile Yuja Wang sahne alıyor. Farklı mekanları içine alan Müzik Rotası programı ve diğer etkinlikler için tıklayın.

 

2) Şair ruhlu babanızla ‘Nâzım’a Yolculuk’

 

Babanızla Türk şiirinin büyük ismi Nâzım Hikmet’in 63 yıllık yaşamından kesitler taşıyan ‘Nâzım’a Yolculuk’ sergisini görmeye ne dersiniz? İş Sanat Kibele Galerisi’nde 22 Haziran’a dek devam eden sergide, sanatçıya ait pek çok değerli mektup, fotoğraf, belge ve yayın bir araya getirilmiş.

 

3) Fotoğrafa meraklı, gezgin, İstanbul aşığı ve tarih meraklısı babalarla…

 

– Tarihe, yaşadığınız şehre meraklı gezgin bir babanız varsa, Salt Beyoğlu’ndaki ‘İstasyon: İstanbul Ansiklopedisi’ başlıklı sergiyi görme fırsatını kaçırmayın. Tarihçi ve romancı Reşad Ekrem Koçu’nun İstanbul’a odaklanan 30 yıllık kapsamlı araştırmasının yer aldığı sergiyi görmek için son gün 16 Haziran. Sergi hakkında detayları tıkla ve keşfet.

 

– Dünyayı gezen efsane fotoğrafçı Ara Güler, ‘Ara Güler’in İzinde İstanbul’ başlıklı bir sergiyle İstanbul Modern’de. 17 Kasım’a dek İstanbul Modern’de açık kalacak sergide sanatçının farklı dönemlerde karanlık odasında bastığı çalışmaları bir araya getiren seçkiye fotoğrafların çekildiği İstanbul semtleri ve açıları gösteren bir harita eşlik ediyor.

 

4) Büyümeyen babalar için

 

Uçaktan arabaya ve motosiklete farklı hobi ve VR deneyimi gibi ilgi alanlarına ait son çıkan ürünlerin sergilendiği ve hayalgücünü besleyen festival Big Boyz, 15-16 Haziran’da 12:00 itibariyle Kemer Country Club’da. Detaylar için tıklayın.

 

5) Birlikte sinemaya!

 

– Festival filmlerini takip eden bir babanız varsa bu hafta sonu Gaya Jiji’nin yönetmenliğini üstlendiği, Buñuel klasiği ‘Belle de jour’dan esinlenen hikayesiyle 2018 Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde prömiyer yapan ‘Mon tissu préféré’i beyazperdede izleyebilirsiniz. Filmde Türk oyuncu Metin Akdülger de rol alıyor.

 

– Sevilen serinin spin-off filmi ‘Man In Black: International’da başrolleri Will Smith ve Tommy Lee Jones paylaşıyor ve iki ajan dünyayı uzaylılardan korumaya çalışıyor. Hızlı ve Öfkeli 8’in yönetmeni F. Gary Gray’in yönettiği eğlenceli ajan filmi, 14 Haziran’da vizyonda.

 

– Başka Sinema Haziran ayını Tarkovsky başyapıtlarına adıyor. Andrei Tarkovsky’nin sıra dışı, şiirsel ve etkileyici bilim kurgu filmi ‘Solyaris’ 14 Haziran’da beyazperdede. Stanislaw Lem’in aynı adlı romanından uyarlanan filmde bir psikolog, Solaris adlı gezegende ekibin başına gelenleri araştırmak üzere görevlendiriliyor.