Vakkorama Paper | Selfıe’leriniz klasik eserlere dönüştürülür
5615
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5615,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ, V/NOW

Selfie’leriniz klasik eserlere dönüştürülür

 

Herkes şu dönem yetilerini insanlığı geleceğe taşımaya ve evdeki vakti iyi değerlendirmeye adadı. İzole hayatlar sürdüğümüz doğru. Bir yandansa dünyanın dört bir yanından hiç tanımadığımız kişilerin hayatlarını izliyor, günbegün çıkan yeni icatları, online’da hayata geçirilen fikirleri takip ediyoruz.

 

Japonya’da yaşayan yazılımcı Sato da onlardan biri. AI Gahaku adını verdiği yapay zeka, beş dakikada selfie’lerinizi klasik dönem eserlerine dönüştürüyor. Hayvan, obje görselleri ya da illüstrasyonlar için geçerli olmasa da kendi fotoğrafınız olması da şart değil, tek kural yüklediğiniz fotoğrafta bir insan yüzü olması. Bugüne kadar klasik esere dönüştürülmüş portrelere bakılacak olursa, AI Gahaku’ya Zeki Müren, Yıldız Tilbe, Billie Eilish, Fredie Mercury, son dönemin fenomeni Tiger King gibi pek çok ismin de portresi için başvuranlar olmuş.