Vakkorama Paper | Skate Lıfe: En Favori Pist ve Parkurlar
6059
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-6059,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SEYAHAT & ŞEHİR, SPOR

Skate Life: En Favori Pist ve Parkurlar

 

Şehirde ‘Skate Life’ın 7 favori durağı. Kamusal alanlar va kaykaya özel parklarla, Anadolu ve Avrupa Yakası’nda kaykay, patencilerin ve izini sürdük.

 

İstanbul’da kaykay denilince akla gelen ilk durak, şüphesiz Beşiktaş Barbaros Meydan. Pek çok kaykaycının ilk antrenmanlarını, amatörlüklerini düşe kalka geçirdiği merdivenleriyle meşhur. Profesyonel ve amatör tüm kaykaycılara uygun.

 

Eğimli arazisi, farklı merdiven ve yükseltileriyle kendine yeni challange arayanlar için Maçka Demokrasi Parkı bir hazine. Kaykay organizasyonlarına da evsahipliği yapıyor.

 

 

Kocaman bir alana yayılan Alibeyköy Skatepark, birbirinden farklı ve zorlayıcı kaykay rampaları bulunuyor. Hem amatörler hem de profesyoneller için harika bir başka özelliği de henüz çok keşfedilmemiş bir park olması. Gidip parkurlarda tek başınıza kendinize challange’lar yaratabilir, amatörlüğünüzü kimseler görmeden hızlıca üstünüzden atabilirsiniz.

 

Kalamış Skatepark, ise kaykaycıların ve patencilerin Anadolu Yakasındaki buluşma mekanı. Gençlerin etrafında toplandığı ve sohbet edip saatlerini geçirdikleri popüler ‘Skate Life’ mekanlardan biri. Farklı parkurlardan oluşuyor. Yaz manzaralarına Beach Volley gibi pek çok açıkhava sporunun dahil olduğu Kalamış parkındaki Skatepark günbatımında Kaliforniya manzaralarına denk gelebileceğiniz bir pist.

 

Sahilin ilerisinde yer alan 740 metrekarelik alan üzerinde kurulu olan Pendik Skatepark, her seviyeden kaykaycının ve patencinin keyif alacağı rampalar var.

 

Skatepark’lar dışında sadece sahil şeridi boyunca uzun yol gitmek isteyenler için ise birkaç alternatif daha var. İnsan trafiğinin az olduğu zamanlarda daha rahat kayabileceğiniz sahillerden bazıları; lüks yalıların kenarından kayabileceğiniz Sarıyer Sahili, uzun ve sakin bir yol tercih edenler için Yeşilköy Sahili, ufak bir gezinti için Bebek Sahili ve genelde en çok tercih edilen, günbatımında efsane manzaralara ev sahipliği yapan, paten ya da kaykay üzerinde köpeklerini gezdirenlere sık denk geleceğiniz Caddebostan Sahili.