Vakkorama Paper | Soğuk havalara hazırlık
5026
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5026,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Soğuk havalara hazırlık

 

Hayvanlarınızı mevsim geçişine ve soğuklara nasıl hazırlamanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

Sıcaklıkların düşmesiyle evcil hayvanların evde uyuduğu, oyun oynadığı ve gezindiği alanlar değişiklik gösterir. Kendilerine daha sıcak ve yumuşak yerler edinir, yaz döneminde pek uğramadıkları yataklarında ya da battaniye üzerinde daha sık vakit geçirmeye başlarlar.

 

Vakkorama seçkisinden yatak ve yağmurluklar ile kışa hazırlanıyoruz.

 

Yavruyla ilk kış


Yavruların vücut ısısını sütten kesilene kadar anne köpek ve kediler korur ancak siz de ilave tedbirler almalısınız. Yattıkları yere sıcak su torbası, battaniye ile destek yapabilirsiniz. Yavruları cam önünde ve dışarıda bırakmamaya özen gösterin. 3-4 aydan küçük köpekleri dışarıda gezdirmeyin, tuvalet ihtiyaçlarını evde karşılamalarını sağlayın. Öksürük, ateş, halsizlik, iştah kaybı ve burun akıntısı gibi belirtilerde hızlıca veterinerinize danışın.

 


Kediniz varsa

 

Kış aylarında tüylenen kedileri ve köpekleri sık tarayarak deri ve tüy sağlığını korumalarına yardımcı olabilirsiniz. Veterinerinize danışarak evde tavuk ve havuç, ıspanak ve et, ton balığı ve ciğer gibi öğünlerle onlara besin değeri yüksek öğünler hazırlayabilirsiniz.

 

Dışarıda yaşayan kediler için kış zor geçer. Araba motorlarının sıcağına yaklaşan kediler bu ortamda kısa süreli ısınabilir. Dışarıda park halindeki araçlar özellikle geçe düşen sıcaklıklar ve çiğ ile, bir buzdolabı kadar soğuyabilir. Aracınızı çalıştırmadan kediler için bir-iki ikaz işareti yapın. Aracın ön tarafına hafifçe vurarak ses çıkarmak ve kornaya basmak, aracınızın etrafında uyumuş olması muhtemel kedileri uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir.

 

Köpeğiniz varsa

 

Köpeğinizi soğuktan koruyacak bir giysi ya da yağmurluk arıyorsanız koruyucu bir yaka ve bedenini kuyruğuna kadar saran modeller tercih edin. Köpeğinizin öğünlerine balkabağı, Hindistan cevizi yağı, tatlı patates, ıspanak gibi sağlıklı besinler ilave edin.

 

Özellikle de kısa tüylü ve yaşlı köpekler soğuklara ve hastalıklara karşı daha hassas olur. Köpeğinizin ıslak ve serin kalmamasına dikkat edin. Yağmurlu havalarda su geçirmeyen bir giysi koruma sağlayacaktır. Karlı havalar başladıktan sonra birlikte kar topu oynamaya çıktığınızda ya da yürüyüşlerinizde patilerin donmasını, çatlamasını engellemek ve soğuğun yakıcı etkisini hafifletmek için hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Burunlarını ve gözlerini ılık ve temiz bir havlu yardımıyla temizleyin. Banyoda köpeğinizin soğuk havalarda derisinin ve tüylerinin kaybettiği nemi geri kazanması ve kan akışını canlandırmak için vücuduna hafif bir fırçayla masaj yapın, için masaj yapın. Islak dışarı çıkarmayın ve kış aylarında köpeğinizi tıraş ettirmeyin. Dışarıdaki su birikintilerinden su içmemesine dikkat edin.

Arabanızda içinde battaniye, su, ilk yardım kitinin de yer aldığı acil durum çantanızı yanınızdan ayırmayın.

Vakkorama’nın yağmurluklardan mama kaplarına, tasarım kedi/köpek evlerinden kayışlara, evcil hayvan aksesuarları seçkisini gördün mü? Hemen tıkla, keşfet.

 

Category
SATIN ALMA SAHİPLEN