Vakkorama Paper | Soğuklara karşı mücadele timi: Kışı birlikte atlatalım!
5339
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5339,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Soğuklara karşı mücadele timi: Kışı birlikte atlatalım!

 

Sokakta yaşayan hayvanlar için yılın en zor günleri geldi. Onlar için yapabileceklerimizi hatırlayalım.

Sokaktakiler ve barınaktakiler için kış, yılın barınma, beslenme ve hastalıklara karşı mücadelede en zor dönemi demek.

 

Köpekler karı sadece oynarken sever


Köpeklerin karda ne kadar mutlu oynadığı hepimizin malumu ancak bu sıcak evinden çıkıp karlarda yuvarlanan köpekler için geçerli. Onda bile don ve yanmalarına karşı korumaya almak için bir mont ve köpek ayakkabıları tedbir almalısınız. Yağmur ve rüzgar ise dışarıda ne köpekleri ne de kedileri mutlu ediyor. Yağmurlu günler için köpeğinize bir yağmurluk edinmenizi tavsiye ederiz.

 


Arabanızı çalıştırmadan, kedi kontrolü


Kediler soğukları kış aylarında yeni park edilmiş arabaların izini sürerek onların motorlarında atlatmaya çalışır. Aracınızı çalıştırmadan mutlaka kaputa birkaç kez vurun, lastik üstlerini ve aracınızın altını kontrol edin.

 

 

Onlara evinizi, ofisinizi açın ya da sokakta sıcak bi alan yaratın

 

Dışarıdakiler ve barınaktakiler için ise tek çare korunaklı evler ve kulübüler. Onlara dayanılması soğuk günler için geçici sahiplenme ve yuva imkanı sağlayın; ofisinizde ya da evinizde yer açın.

 

Evinizdeki fazla battaniyeleri barınaklarla ve sokaktaki hayvanlarla paylaşabilir, kulübe ve korunaklı evler temin ederek onların kışı daha sıcak bir ortamda geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Sadece su ve mama değil, yanında sevgi ve ilgi!


Sokaktaki hayvanlar için mama ve su desteği yapın. Bagajınızda, hatta mümkünse çantanızda mama ve su taşıyın. Sokak hayvanları sadece yemeğe değil, ilgi ve sevgiye de ihtiyaç duyuyor. Çevrenizdeki hayvanlara takipsiz kalmayın. Hasta, halsiz gördüğünüz hayvanlar için yakın bir veterinerden görüş ve destek alın. Barınakları ziyaret ederek onları sevginizle ısıtın.

 


Kuşları da unutmayın


Cam önlerinize ekmek artıklarınızı bırakın. Bir bahçeniz ve kuşların sığınmayı sevdiği bir ağacınız dalına ekmek bırakabilirsiniz.

 

Category
SATIN ALMA SAHİPLEN